Podjela bodova Holandije i Ekvadora, napeta Grupa A nakon drugog kola

33

Fudbaleri Holandije i Ekvadora odigrali su remi u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, 1:1. Ovim remijem protivnici u večerašnjem duelu imaju po četiri boda iz dva odigrana kola i dijele prvo mjesto u Grupi A.

Golove na meču postigli su Kodi Gakpo za Holandiju u 6. i Ener Valensija za Ekvador u 49. minutu.

Gakpu je ovo drugi gol u dva odigrana meča, dok je Ener Valensija postigao tri gola za nacionalni tim na ovogodišnjem Mundijalu.

Napadač Fenerbahčea Valensija jedini je strijelac za nacionalni tim Ekvadora na Mundijalima od 2014. godine.

Meč je počeo brzim golom Holanđana, ali su Ekvadorci odmah nakon primljenog pogotka konsolidovali odbranu čime su zaustavili napade „oranja“.

Statistički, Ekvador je bio bolja reprezentacija, imali su 13 udaraca ka golu protivnika.

Međutim, Holandija je iskoristila trenutak nepažnje protivničkih defanzivaca i došla do ranog vođstva koje su održali do početka drugog poluvremena.

Kodi Gakpo je u stilu velikih golgetera primio loptu okrenut ka golu protivnika i u samo dva poteza matirao Galindeza.

Utakmica je bila puna borbe i želje za pobjedom na obje strane. Ekvador je pokazao kvalitet na svim pozicijama, igrali čvrstu odbranu i brzo su prelazili u fazu napada, međutim defanzivci Holandije su bili na visokom nivou.

Nakon remija, Holandija i Ekvador se nalaze na deobi prvog mjesta u Grupi A, dok je Senegal pobjedom nad Katarom upisao prve bodove.

U narednom meču grupne faze Mundijala, Holandija se sastaje sa Katarom, a Ekvador igra protiv Senegala.