
Disciplinska komisija FIFA kaznila je Hrvatski fudbalski savez sa 30.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem dijela tribina zbog diskriminatorskog ponašanja navijača na utakmici sa Crnom Gorom, koja je odigrana 8. septembra.
Hrvatski fudbalski savez je dodatno kažnjen sa 11.500 švajcarskih franaka zbog upotrebe pirotehnike od dijela publike. Utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine na zagrebačkom Maksimiru.
Dio hrvatskih navijača je na pomenutoj utakmici u više navrata uzvikivao „Ubij Srbina“. Narednu utakmicu pod okriljem FIFA, protiv Gibraltara u Varaždinu, Hrvatska će morati da odigra sa zatvaranjem najmanje 15 odsto kapaciteta tribina, sa naglaskom da to moraju biti tribine iza golova, preneli su hrvatski mediji.
U alternativnom scenariju, tih 15 odsto mjesta za sjedenje se može popuniti djecom do 14 godina iz fudbalskih škola Varaždinske županije, uz prethodno odobrenje FIFA, što je Fudbalski savez Hrvatske najavio da će uraditi.