Milić: SNSD popravio izborni rezultat u odnosu na 2022. godinu

0
Foto: SRNA/Borislav Zdrinja

Vršilac dužnosti predsjednika Opštinskog odbora SNSD-a u Brčkom Siniša Milić izrazio je zadovoljstvo izbornim rezultatom ove stranke na prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske u distriktu, na kojima je SNSD popravio rezultat u odnosu na redovne predsjedničke izbore 2022. godine.

– Na izborima održanim 2022. godine SNSD je osvojio 50,86 odsto glasova birača sa državljanstvom Republike Srpske, dok je kandidat za predsjednika Srpske Siniša Karan na ovim izborima dobio podršku 53,33 odsto državljana Srpske – rekao je Milić.

On je naglasio da je najvažnije da je izborni proces u Brčkom protekao bez većih nepravilnosti.

– Učešćem na izborima za predsjednika Republike Srpske pod istim uslovima kao i u Srpskoj afirmiše se i pozicija Brčko distrikta kao kondominijuma dva entiteta i u dijelu koji se tiče izbornog procesa – objasnio je Milić.

Budući da je u Brčkom, od oko 30.500 državljana Republike Srpske glasalo njih 8.817,
on je ocijenio da je loš odziv rezultat činjenice da nisu otklonjene sumnje u pravni osnov izbora, kao i da je do opštih izbora ostalo manje od godinu dana.