Forto: Sjednica Savjeta ministara nije održana, ministri iz Republike Srpske nisu glasali za dnevni red

2
Foto: Klix.ba

Sjednica Savjeta ministara danas nije održana jer ministri iz Republike Srpske nisu glasali za dnevni red, rekao je ministar transporta i komunikacija u Savjetu ministara Edin Forto.

On je rekao novinarima u Sarajevu da nisu pojašnjeni razlozi zbog kojih nije prihvaćen dnevni red.

Govoreći o dva evropska zakona koja su trebala da se nađu na dnevnom redu sjednice, Forto je naveo da je za zakon o sudu dobijena povratna informacija od EU da je u skladu sa pravnom tekovinom Unije, dok su za zakon o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu /VSTS/ bile određene nedoumice.

Na dnevnom redu sjednice, koja je bila zakazana za 12.00 časova, bio je Prijedlog odluke o uspostavljanju kancelarije glavnog pregovarača BiH sa EU, kao privremenog tijela Savjeta ministara.

Na sjednici su trebala da budu razmatrana i dva nacrta zakona od važnosti za evropski put – Nacrt zakona o VSTS BiH i Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Sudu BiH, koje je pripremilo Ministarstvo pravde u Savjetu ministara.