Aleksandar Mitrović sa dva gola protiv Liverpula otvorio sezonu

68

Reprezentativac Srbije i napadač Fulama, Aleksandar Mitrović, savršeno je otvorio sezonu u Premijer ligi – golovima protiv Liverpula (2:2).

U drugom meču prvog kola Premijer lige, Fulam je u Londonu dočekao Liverpul.

Domaćin je agresivno ušao u meč i uvodne minute proveo napadajući gol Alisona.

Kada je Liverpul preuzeo kontrolu i krenuo sa napadima, Aleksandar Mitrović je bacio publiku u ekstazu.

Tete je ubacio loptu sa strane, Mitrović visoko skočio preko Aleksander-Arnolda i zatresao mrežu.

Liverpul je imao odličnu šansu do odlaska na odmor, ali je stativa zaustavila snažan šut Luisa Dijaza.

U nastavku je Liverpul pritiskao svim silama, što se isplatilo u 64. minutu.

Darvin Nunjez je ušao u igru, a onda golom „štiklom“ doneo izjednačenje.

I, baš kao u prvom dijelu igre, kada je Liverpul svim silama išao ka golu Fulama, domaćin dolazi do gola.

Mitrović je povukao loptu, driblao u situaciji jedan na jedan sa Van Dajkom, pa pao poslije kontakta.

Arbitar je pokazao na bijelu tačku, a nakon provjere u VAR sobi, Mitrović je postavio loptu na kreč.

Snažan udarac, neuhvatljivo za Alisona i Fulam je poveo sa 2:1 u 72. minutu.

Liverpul nije posustao, pa je do izjednačenja došao u 80. minutu – Nunjez je asistirao Salahu, a Egipćanin sproveo loptu u mrežu.

U petom minutu sudijske nadoknade je Fulam imao i dosta sreće, pošto je Henderson pogodio prečku sa distance.