Amerikanci moraju još da uče o sokeru, Holandija prvi četvrtfinalista Mundijala

35

Fudbaleri Holandije prvi su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u Kataru, pošto su u osmini finala pobijedili Sjedinjene Američke Države 3:1.

Bolje su, pametnije i zrelije od protivnika igrali Holanđani, a junak utakmice je Denzel Dumfris koji je doprinos dao kod sva tri gola Holandije – dva puta je asistirao i jednom se sam upisao među strijelce.

Ipak, prvu veliku šansu na meču imali su Amerikanci već u trećem minutu – zakasnio je Blind da izađe i ostavi Pulišića u ofsajd poziciji, pa je Amerikanac ostao sam pred golmanom Holandije, ali mu je Nopert odbranio zicer.

Samo sedam minuta kasnije Depaj je surovo kaznio promašaj Pulišića. Lako su Holanđani, poslije nekoliko dodavanja, došli do gola Amerikanaca, Dumfris je dobio loptu na desnoj strani i odlično na penalu pronašao samog Depaja, koji je precizno šutirao iz prve i pogodio za 1:0.

Značajno je opao ritam nakon gola Depaja, lopta je bila uglavnom na sredini terena, Amerikanci su strpljivo napadali, ali bez konkretnih prilika da izjednače. Holanđani su prepustili loptu rivalu i čekali šansu da dupliraju prednost, što je uspio Dejli Blind pred sam kraj prvog poluvremena.

Po već oprobanom receptu, ponovo je Dumfris sa desne strane oštro po zemlji ubacio loptu u kazneni prostor, a ovaj put je Blind natrčao u pravom trenutku i savladao Tarnera.

Bili su bolji i opasniji Holanđani i početkom drugog dijela igre, ali je golam Tarner u više navrata odlično reagovao i sačuvao Amerikance, koji su u 76. minutu uspijeli da prepolove prednost protivnika.

Pulišić je poslao loptu na peterac, a Rajt, koji je nešto ranije ušao u igru, na bizaran način uspio da prebaci Noperta.

Sasekli su Holanđani brzo nalet Amerikanaca, pošto je Dumfris u 81. minutu vratio svom timu dva gola prednosti. Poslije dve asistencije u prvom poluvremenu, upisao se u strijelce – Blind je se lijeve strane centrirao, a potpuno je zaboravljen ostao Dumfris na drugoj stativi i nije mu bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Holanđani će u četvrtfinalu Mundijala igrati protiv boljeg iz duela Argentine i Australije.