Atletiko je šampion Španije, Suarez donio titulu

9

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su izdanje La Lige u sezoni 2020-21, pošto su u posljednjem kolu savladali Real Valjadolid sa 2:1. Atletiko je tako došao do desetog trofeja u domaćem prvenstvu, prvog poslije 2014. godine.

Jedna od najzanimljivijih i najneizvesnijih sezona u istoriji španskog prvenstva je završena.

„Jorgandžije“ su ponovo vladari Madrida i Španije, pošto je Atletiko ipak uspio da sačuva prednost i završi ispred Reala i Barselone u La Ligi.

Nije čest prizor da „kraljevski klub“ i „Blaugrana“ ne dođu do titule u domaćem prvenstvu, a izabranici Dijega Simeonea to su uradili dva puta u posljednjih sedam godina.

Atletiko je osvojio desetu titulu u istoriji kluba, prvu posle 2014. godine.

Drama je trajala do posljednjeg minuta posljednjeg kola, jer su kandidati za trofej, Atletiko i Real, gubili na poluvremenu.

„Jorgandžije“ su zaostajale sa 1:0 za pretposljednjim Valjadolidom, dok je Real u Madridu gubio od Viljareala.

Rasplet koji je najverovatnije riješio pitanje osvajača trofeja desio se u 56. minutu na obe utakmice.

Gol Benzeme protiv Viljareala poništen je zbog ofsajda, a u istom minutu na meču u Valjadolidu, Atletiko je poveo golom Karaska.

Gosti iz Madrida su do kraja meča postigli još jedan gol i to niko drugi do Luis Suarez.

Napadač kojeg se Barselona olako odrekla, postigao je 21. gol u sezoni, za potpuni preokret Atletika.

Inače, posljednji napadač Barselone koji je prešao u redove Atletika, bio je David Vilja, koji je popuz Suareza, odmah nakon prodaje osvojio titulu sa „jorgandžijama“.

Real Madrid je na kraju golovima Benzeme i Modrića u samom finišu uspio da pobijedi Viljareal, ali im je nedostajao kiks Atletika.

Utešnu pobjedu od 1:0 Barsa upisala nad Eibarom. Jedini strijelac za „Blaugranu“ bio je Grizman u 82. minutu.

Elitni rang španskog fudbala napuštaju ekipe Eibara, Valjadolida i Ueske.

Tim Marka Dmitrovića poražen je od Barselone, Valjadolid od Atletika, dok je Ueska odigrala neriješeno sa Valensijom, ali joj nije odgovarala pobjeda Elčea nad Bilbaom.