Benfika „pokazala zube“ na „Enfildu“, Liverpul potvrdio plasman u polufinale

39

Fudbaleri Liverpula i Benfike odigrali su na „Enfildu“ 3:3 u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona. „Crveni“ idu u polufinale zahvaljujući trijumfu u prvom meču 3:1. Ekipa Jirgena Klopa za finale će se boriti protiv španskog Viljareala.

Liverpul je u polufinalu Lige šampiona – poslije trijumfa u Lisabonu 3:1, „crveni“ su sebi dozvolili remi sa Benfikom na domaćem terenu 3:3.

Iako je duel na Ostrvu bio rezultatski neizvestan, plasman Liverpula u polufinale takmičenja nije dolazio u pitanje. Domaći tim kontrolisao je rezultat i propustio brojne prilike da dođe do trijumfa.

Ibrahima Konate doneo je prednost Liverpulu, baš kao što je to učinio u prvom meču, a do poluvremena Benfika je izjednačila preko Ramosa.

Klop je meč počeo bez sedmorice igrača iz startne postave, ali je tu bio Bobi Firmino, koji je golovima u 55. i 65. minutu donio ubijedljivu prednost svom timu.

Kada je pitanje polufinaliste bilo riješeno, domaćin se opustio, što je Benfika umijela da iskoristi.

Prvo je Jaremčuk smanjio na 3:2, da bi konačan rezultat postavio Darvin Nunjez u 82. minutu.

Liverpul se u polufinalu Lige šampiona sastaje sa ekipom Viljareala, koja je u četvrtfinalu eliminisala minhenski Bajern.

Prvi meč na programu je 27. aprila, revanš 3. maja.