Borjan i Tomane povukli Zvezdu iz ambisa za pobjedu u Albaniji!

48

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Tiranu 1:0 (0:0) i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Teškom, teškom mukom je tim Dejana Stanković prošao albanskog predstavnika na stadionu „Er Albanija“ u utakmici za infarkt.

I to golom probuđenog Antonija Mendeša Tomanea u 62. minutu kada je u stilu najboljih centarforova svijeta pogodio glavom jakim trzajem.

Upravo je Tomane, uz Milana Borjana, bio taj ko je prelomio ovaj meč.

A sve je moglo da bude drugačije malo prije toga…

Ali nije i to je ono najbitnije u ovom teškom poslu za korak na pretposljednji stepenik za eliti.

Mučna utakmica za crveno-bijele u glavnom gradu Albanije.

To je pravi opis gledajući da su prošli su kroz mali pakao Tirane u meču u kome su imali samo dva šuta u okvir gola od ukupno pet.

Kao i protiv Proletera „bačeno“ prvo poluvreme, osim šanse Aleksandra Kataija, ništa konkretno nismo vidjeli od izabranika Dejana Stankovića.

Štaviše, otkad se Tirana oslobodila incijative početnih 20 minuta, mogla je olako utakmica da ode u drugi smjer prije trenutka odluke.

Spasilac je, po ko zna koji put u Evropi, bio kapiten i golman Milan Borjan.

Prvo se nije dao iznaditi poslije „slobodnjaka“ Hočolare, a onda i u šansi utakmice – momentu koji je prevagnuo „tas na vagi“.

Samo četiri minuta prije gola Tomanea, Tirana je imala zicer preko Mučija.

Nezgodni napadač prelako je izbacio Pankova, imao samo Borjana ispred sebe, ali je iskusni golman izašao kao pobjednik iz tog duela, uz pomoć stative.

Takve situacije se kažnjavaju na suprotnoj strani, što je na svojoj koži osjetila Tirana.

I to ju je koštalo potencijalnog iznenađenja, iako je još jednom mogao da je Pankov vrati u igru poslije velikog kiksa.

Crvena zvezda je jedva prebrodila Tirana i u ovakvom ritmu biće joj mnogo teško da obezbijedi jesen u Evropi.