Brazil pobijedio Švajcarsku i pomogao Srbiji

26

Druga pobjeda Brazila na Svjetskom prvenstvu u Kataru, savladana je Švajcarska sa 1:0 (0:0) golom Kazemira za maksimalnih šest bodova u dosadašnjem toku grupne faze.

Prvo poluvreme prošlo je mirno, bez velikih šansi na obje strane. Švajcarci su se uzdali u oproban defanzivni sistem. Taj zid je pukao u drugom poluvremenu.

Vinisijus je postigao gol u 64. minutu iz kontranapada, ali je poništen zbog ofsajda Rišarlisona u začetku akcije, koji je bio na potpuno drugoj strani terena.

Nastavili su se napadi favorita i u 83. minutu je Kazemiro postigao gol, krunišući lijepu timsku akciju na lijevoj strani kazenenog prostora.

Stanje u Grupi G je takvo da Brazil ima maksimalnih šest bodova, Švajcarska tri, Srbija i Kamerun po jedan bod.

Dueli trećeg kola Brazil-Kamerun i Srbija-Švajcarska igraju se 2. decembra od 20 časova.