Brejk Atlante, Bogdanović junak

9

Košarkaši Atlante napravili su brejk već na startu i poveli 1-0 protiv Filadelfije u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.

Atlanta je odigrala fantastično prvo poluvrijeme u „Vels Fargo centru“, ali i umalo ispustila veliku prednost. Ipak, na kraju je uspjela da spriječi katastrofu i potpuno zasluženo došla do prvog trijumfa u seriji, rezultatom 128:124.

U utakmici u kojoj su viđena dva različita poluvremena, drama na kraju i potpuni haos na parketu, junak je bio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je pogodio izuzetno važnu trojku u posljednjem minutu, a onda i posljednja slobodna bacanja za konačan rezultat.

Domaćinu nije pomogla ni zvijezda američkog rvanja, popularni kečer „Tripl ejč“, koji je zajedno sa Džoelom Embidom najavio utakmicu udarajući u zvono svojom prepoznatljivom macolom.

Međutim, takav intro nije mnogo uticao na gostujuće igrače koji su izašli raspoloženi na parket i preuzeli kontrolu zahvaljući Bogdanu Bogdanoviću, koji je pogodio dvije brze trojke.

Hoksi su izuzetno šutirali na početku susreta, na drugoj strani je pokušao da parira roviti Džoel Embid, ali kada su počele da se množe izgubljene lopte sredinom prve dionice (čak devet grešaka), razlika je počela da raste. Tada se „zapalio“ Tre Jang koji je pokrenuo seriju 17:0 svog tima i brzo je bilo maksimalnih +26.

Nisu željeli domaćini da se predaju i pojačali su u odbrani, ali je „jastrebove“ fantastično služio šut sa distance.

Jang je pogodio nekoliko dalekometnih trojki preko nemoćnog Denija Grina, na poluvrijeme otišao sa čak 25 poena, ali su Seventisiksersi smanjili razliku do odlaska na odmor.

Očekivano, početak trećeg kvartala pripao je ekipi Doka Riversa, koji su bili izuzetno agresivni u odbrani, tjerali protivnike na teške šuteve, ali ih nisu kažnjavali na drugoj strani. Bogdanović je prvu trojku promašio tek sredinom tog perioda, a Atlanta uspjela da odbije nalet Filadelfije.

Novi je uslijedio nešto kasnije kojim je prva ekipa Istoka u posljednjih 12 minuta ušla sa koliko-toliko prihvatljivim zaostatkom (99:83).

To je bio uvod za veliku dramu u završnici, pošto se Atlanta potpuno pogubila, krenula sa promašajima, pa ni Bogdanović nije mogao ništa da ubaci.

Polako se prednost istopila, Set Kari je u bratovljevom stilu sipao trojke, a Embid učinio da Seventisiksersi dođu na samo posjed zaostatka.

Međutim, tada je na scenu stupio Bogdan – uprkos tome što je promašio nekoliko prethodnih šuteva, odapeo je novu trojku i utišao cijelu halu, povisivši na 121:116 na 40 sekundi do kraja.

Mogao je da bude i tragičar jer je na kraju izgubio lopti, ali se ispravio i pogodio oba penala za konačnih 128:124 i brejk Atlante.