Čelsi razbio Malme, Juventus opet 1:0

19

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Malme 4:0 u Londonu u 3. kolu H grupe Lige šampiona.

Prvak Evrope autoritativno se vrati na pobjednički put posle poraza u Italiji od Juventusa, a ceh je platio tim srpskog reprezentativca Veljka Birmančevića.

Već u devetom minutu Andreas Kristensen je načeo goste iz Švedske, što mu je bio prvenac u plavom dresu, a u 21. je iz penala pogodio Žoržinjo.

Prije nego što je italijanski vezista realizvao još jedan u strijelce se upisao Kai Haverc.

Čelsi je u posljednjih 35 minuta igrao u laganom ritmu i lako upisao pobjedu na koju je bačena mrlja zbog povrede Romelua Lukakua.

Ostaje da se vidi kolika će pauza biti za Belgijanca…

Čelsi i Juventus su se odvojili na prva dva mjesta u grupi.

Tome je doprineo trijumf „Stare dame“ nad Zenitom u Sankt Peterburgu 1:0, četvrtim minimalcem ove sezone.

Trenutak odluke dogodio se četiri minuta prije kraja kada je rezervista Dejan Kuluševski pogodio za tri boda.

Juventus je na čelu sa maksimalnih devet bodova, tri više od Čelsija, Zenit je ostao na ukupno tri, dok je bez ijednog Malme.