Cicipas poslao Nadala kući

23

Šesti teniser svijeta, Stefanos Cicipas, igraće u polufinalu Australijan opena!

Grčki teniser je poslije velike drame i borbe u pet setova, pobijedio drugog tenisera svijeta, Španca Rafaela Nadala sa 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:4, 7:5.

Bio je to revanš Cicipasa Rafi za poraz u polufinalu prije dvije godine na istom mjestu, kada mu je Španac prepustio samo šest gemova.

Nadal je na početku meča bio u žestokom ritmu i reklo bi se prilično lako došao do prednosti.

Želio je da stavi do znanja Cicipasu da neće dozvoliti da mu se Grk revanšira za poraz u polufinalu iz 2019. godine, ali kako je meč tekao, broj dva na svijetu je imao sve više problema.

Prije dvije godine Cicipas je, ophrvan tremom, osvojio samo šest gemova, ali danas je bilo sasvim, sasvim drugačije.

Nadal je imao prvu brejk loptu u osmom gemu prvog seta, uspio je da je iskoristi i poslije 37 minuta igre odservira za 6:3.

Teniser iz Manakora bio je još ubjedljiviji u drugom setu u kom je dva puta oduzeo servis protivniku.

Uradio je to u prvom i petom gemu i potom u sedmom iskoristio prvu set loptu za 6:2.

Cicipas je bolje počeo treći set, držao se dobro na servis gemovima, na kraju došao i do taj-brejka.

U njemu, Cicipas je uspio da se odlijepi, povede sa 5:3 i 6:4, kada je iskoristio set loptu i smanjio prednost Španca.

Vidjelo se već tada da Nadalu pada i energija i koncentracija, španski teniser je sve više grešio, a Cicipas podizao nivo igre.

Počeo je da dolazi i do brejk lopti, koje su bila misaona imenica u prva dva seta i poslije propuštenih prilika u dva gema, konačno je uspio da „brejkne“ Nadala u devetom gemu, a potom odservira za 6:4 i izjednačenje u setovima.

Peti set bio je izjednačen u potpunosti.

Bilo je pitanje samo ko će prvi popustiti, i konačno, desilo se to u 11. gemu.

Servirao je Nadal, Grk je osvojio sva četiri poena, napravio ključni brejk i poveo sa 6:5.

Tu je bio kraj, iako je Nadal u tom 12. gemu imao 0:30.

Stefanos nije iskoristio prve dvije meč lopte, potom Rafa ne koristi jednu brejk priliku, ali nije imao snage da zadrži Atinjanina.

Reklo bi se, treća-sreća, Stefanos je iskoristio treću meč loptu i zapečatio veliku pobjedu.

Tako je postao tek drugi igrač u istoriji koji je na grend slem turniru pobijedio Nadala poslije 0:2 u setovima.

U polufinalu ga očekuje okršaj sa Danilom Medvedevom koji je sa 7:5, 6:3, 6:2 pobijedio Andreja Rubljova.