Dodik i sa izraelskim ministrom za dijasporu i borbu protiv antisemitizma o važnosti očuvanja identiteta naroda

3
FozMiloradDodik

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik razgovarao je sa izraelskim ministrom za dijasporu i borbu protiv antisemitizma Amihajem Čiklijem o važnosti očuvanja identiteta naroda i odlučne borbe protiv mržnje u savremenom svijetu.

Dodik i Čikli razgovarali su u Jerusalimu tokom predavanja o jevrejskom filozofu i piscu Zaevu Jabotinskom.

– Susret s Mošeom Levijem, herojem Izraela, bio je podsjetnik na snagu pojedinca koji brani svoj narod i svoju zemlju kada je to najpotrebnije – napisao je Dodik na društvenoj mreži „Iks“.

On je dodao da su takvi ljudi temelj svake države koja želi da opstane.

– Razgovor s Haimom Bibasom, gradonačelnikom Modina i predsjednikom zajednice lokalnih samouprava Izraela, otvorio je prostor za jačanje saradnje među našim lokalnim zajednicama i razmjenu iskustava u razvoju gradova i podršci porodicama – naveo je Dodik.

Foto: @MiloradDodik/X

On je istakao da Republika Srpska i Izrael dijele vrijednosti očuvanja identiteta, poštovanja tradicije i prava naroda da žive slobodno i sigurno na svojoj zemlji.

Vršilac dužnosti predsjednika Republike Srpske Ana Trišić Babić i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik borave u višednevnoj zvaničnoj posjeti Izraelu, gdje će imati niz značajnih sastanaka sa izraelskim zvaničnicima.