Dodik: Republika Srpska će i dalje sprovoditi odgovornu nacionalnu i državnu politiku, a ne samovolju Amerikanaca

29
Foto: Siniša Pašalić/Ringier

Srpska je stabilna uprkos brojnim pritiscima kojima je izložena, izjavio je Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je Srpska stabilna uprkos brojnim pritiscima kojima je izložena i da niko od predstavnika institucija neće dozvoliti da se pristane na pritiske i ucjene.

– Sramota je za Srbe što postoje neki Šarovići, Borenovići, Trivićeve, Vukanovići, Miličevići i njima slični, koji ne vide kolika je važnost da srpski faktor bude ujedinjen i okupljen oko najvažnijih pitanja za opstanak srpskog naroda. To govori o njima, njihovim ambicijama i odsustvu brige za sopstveni narod i državu – napisao je Dodik na „Iksu“.

Dodik ističe da će se u institucijama i dalje sprovoditi odgovorna nacionalna i državna politika, a ne samovolja Amerikanaca.

– Politički penzioneri koji su upropastili sve što su mogli za Republiku Srpsku trebalo bi bar da ućute u ovim trenucima. Republika Srpska ima svoj put, svoje politike i neće sprovoditi američke – naglasio je Dodik.