
BiH se mora vratiti na 14 principa ako želi da se kreće prema EU, rekao je lider SNSD-a Milorad Dodik.
Govoreći o tome šta je sve srušeno, a šta izgrađeno poslije potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, Dodik je istakao da je najžešće bilo 2006. godina kada se vodila borba za status policije, jer su htjeli da je uguraju Sarajevu.
– Mi smo samo tražili ono što piše u Dejtonu. U posljednjih 15-ak godina zaustavili smo prenose nadležnosti. Željeli su sve to upakovati u evropske integracije, ali nije im prošlo. Ako žele da se BiH kreće prema EU, ona se mora vratiti na 14 principa, i tada možemo da razgovaramo sa svima – rekao je Dodik za TV Prva.
Naglasio je da su Srbi prihvatili Dejtonski mirovni sporazum i da je juče u Republici Srpskoj bio neradni dan povodom potpisivanja tog dokumenta, a da muslimani od početka govore da je to za njih „ludačka košulja“.
– Onda su propagandom uspjeli zajedno sa globalistima, liberalima, Bajdenovom administracijom, briselskim službenicima, da nametnu priču kako mi rušimo Dejton, a oni ga kao brane – rekao je Dodik.














































