Emeri je majstor za Evropu, veliki Bajern nemoćan u Španiji

51

Fudbaleri Viljareala savladali su na svom terenu minhenski Bajern sa 1:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Od Bajerna se uvijek očekuje da pobijedi, ali i kada se to ne dogodi – podrazumijeva se da su Bavarci postigli barem jedan gol.

Ove večeri, u Viljarealu – ni jedno, ni drugo.

Viljareal je poveo već u osmom minutu, nakon sjajne timske igre i prelijepe akcije.

Lopta je došla do Pareha, koji je, čini se šutirao i, čini se, Nojer bi odbranio, ali se pojavio Dandžuma i proslijedio loptu u suprotan ugao.

Holanđanin je nastavio sa odličnim igrama i postigao šesti gol na devetom meču u Ligi šampiona ove sezone.

Bajern, kao i svaki put kada gubi, nije klonuo duhom, već je krenuo ofanzivnije i energičnije ka golu protivnika.

Ali, onda hladan tuš za goste – Kokelan je centrirao, ali je lopta završila u mreži, pošto je Nojer užasno procijenio let lopte i nije, praktično, ni pokušao da odbrani.

Međutim, VAR je pokazao da je francuski fudbaler bio u ofsajdu, pa je drugi gol „žute podmornice“ poništen.

Bajern se provukao u završnici prvog dijela igre zahvaljujući VAR-u, pa je u nastavku nastavio tamo gdje je stao – sa napadima.

Ali, baš kao i u prvom dijelu igre, Viljareal je prvi došao do ozbiljne prilike.

Moreno je šutirao strahovito i pogodio stativu.

Unaj Emeri, majstor za evropska takmičenja, znalački je umrtvio napade Bajerna i uspio da zaustavi dobro provjerenu i pouzdanu njemačku mašinu, i dođe do ogromne pobjede u četvrtfinalu Lige šampiona.