Ener Valensija zablistao na startu Mundijala, Ekvador lako sa Katarom

14

Golovima Enera Valensije, Ekvador sa 2:0 savladao tim Katara, na startu 22. fudbalskog Mundijala. Domaći tim pokazao da je „zalutao“ na Svjetsko prvenstvo, južnoamerička selekcija sa „pola snage“ došla do prvih bodova u Grupi A.

Utakmica je odigrana na „Al Bajt“ stadionu, na kojem je prethodno održana svečana ceremonija otvaranja Mundijala.

Ekvador je odigrao fantastično prvo poluvreme, u kojem je i došao do dva pogotka, dok su se u nastavku izabranici argentinskog selektora Gustava Alfara opredelili za čuvanje stečene prednosti.

Već u trećem minutu utakmice, Ekvador je postigao pogodak, ali je udarcu Enera Valensije prethodila ofsajd pozicija – bar je tako ustanovio VAR.

Glavni sudija meča, Italijan Danijele Orsato, poništio je pogodak kapitena Ekvadora, koji je bio najzaslužniji za trijumf svoje selekcije.

U 14. minutu napadač Fenerbahčea oboren je u protivničkom kaznenom prostoru, a Orsato opravdano pokazuje na bijelu tačku.

Valensija je bio smiren i precizan i Ekvador je poveo 1:0.

Konačan rezultat na meču postignut je u 31. minutu – Presiado je uputio centaršut sa desne starne, a Valensija se poklonio i ponovo savladao golmana Al Šeba.

Drugih 45 minuta bili su značajnu nezanimljiviji. Ekvador je čuvao stečenu prednost, dok Katar nije uspio da stvori iole ozbiljniju priliku pred golom Galindeza, koji je 90 minuta proveo kao gledalac na stadionu „Al Bajt“.

Reprezentacija Katara tako je ušla u istoriju kao prvi domaćin Svjetskih prvenstava koji je izgubio prvi meč na Mundijalu.

Jedini domaćin mundijala koji u istoriji nije izborio plasman u nokaut fazu je Južnoafrička Republika 2010. godine.

Ekvador je došao do prvih bodova u Grupi A, u okviru koje se u ponedjeljak sastaju Holandija i Senegal (17.00).

Prethodno, u okviru Grupe B igraju Engleska i Iran (14.00), dok se u večernjem terminu u okviru iste grupe sastaju SAD i Vels.