Englezi ubijedljivi u komšijskom derbiju, Velšani idu kući

27

Reprezentacija Engleske pobijedila je u komšijskom derbiju Vels 3:0, pa će Englezi sa prvog mjesta u Grupi B u osminu finala Svjetskog prvenstva, gde će igrati protiv Senegala, dok je za Velšane takmičenje završeno.

Rutinski su Englezi završili posao, od početka su bili mnogo dominantniji i bolji od protivnika, ali nisu stvorili mnogo pravih šansi u prvom poluvremenu.

Najopasnije je bilo po gol Velsa u 10. minutu – Markus Rašford je izašao sam pred golmana poslije odličnog dodavanja Kejna, ali nije mu Vord dopustio da ga savlada veoma naivnim pokušajem.

Devet šuteva uputili su Sautgejtovi izabranici u prvih 45 minuta igre, ali samo dva u okvir gola, dok Vels nije uputio nijedan u okvir gola Pikforda.

Garet Bejl je na poluvremenu ostao na klupi, a Englezi su poveli u 50. minutu – Markus Rašford je pogodio golmanov ugao iz slobodnog udarca.

Samo dva minuta kasnije bilo je već 2:0 – Rašford je na desnoj strani terena oduzeo loptu neopreznim Velšanima, Kejn je centrirao po zemlji, a Fil Foden bez problema pogodio mrežu.

U 68. minutu Rašford je postigao svoj drugi gol na meču – odlično je prošao po desnoj strani i kroz noge proturio loptu golmanu Vordu, za velikih 3:0.

Mogao je napadač Junajteda i do het-trika, ali ga je sprečio Vord. Nije imao drugu šansu pošto ga je ubrzo zamijenio Griliš.

Imali su Englezi još nekoliko izglednih prilika da postignu još koji gol, nisu ih iskoristili, ali su mirno priveli utakmicu kraju.

U drugom meču posljednjeg kola Grupe B Sjedinjene Američke Države su pobijedile Iran 1:0, pa će u narednu fazu takmičenja Engleska i SAD.