Het-trik Levandovskog, Barselona se mučila u Kijevu pa slavila

18

Fudbaleri Bajerna ostvarili su novu ubijedljivu pobjedu protiv Benfike 5:2 u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona.

Ekipu Julijana Nagelsmana predviodio je Levandovski sa tri gola.

Poljak je protivnika načeo u 26. minutu na asistenciju Komana, a samo šest minuta kasnije već je bilo dva gola prednosti zahvaljujući Seržu Gnarbiju.

U drugom poluvremenu briljirao je tandem Levandovski-Sane. Nijemac je najpre postigao, a potom i asistirao Levandovskom za četiri gola u mreži Portugalaca koji su u međuvremenu smanjili preko Morata.

Darvin Nunjez je stigao do novog gola protiv jednog od velikana i doveo svoju ekipu do dva gola zaostatka, ali to je sve što su uspijeli.

Uslijedio je još jedan gol Levandovskog za het-trik. Napadač Bajerna je mogao i do četiri pogotka, ali je u nadoknadi prvog poluvremena promašio penal.

U drugom susretu u grupi E Barselona je slavila minimalnim rezultatom na gostovanju Dinamu iz Kijeva.

Gol odluke postigao je Ansu Fati. Oštra lopta sa strane stigla je do mladog Španca koji ju je zakucao u protivničku mrežu.

Barselona je sa ovom pobjedom stigla do druge pozicije sa šest bodova, dok je Bajern suvereno prvi sa svih 12.

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Torinu pobijedili Zenit sa 4:2, u utakmici četvrtog kola Grupe H.

Crno-bijeli su poveli u 11. minutu golom Paula Dibale, a gosti su izjednačili autogolom Leonarda Bonučija u 26. minutu. Juventus je poveo golom Dibale iz jedanaesterca u 58. minutu, a dva gola prednosti donio je Federiko Kjeza u 74. minutu.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata golom u 82. minutu, na asistenciju Dibale.

Juventus je prvi na tabeli sa svih 12 bodova, a Čelsi je treći sa devet. Zenit ima tri boda na trećem mjestu, a Malme je bez bodova.

U petom kolu Juventus će 23. novembra igrati na Stamford Bridžu protiv Čelsija, a Zenit na gostovanju protiv Malmea.