Hrvatska nakon penala poslala Brazil kući

23

Hrvatska je poslije penala zasluženo savladala Brazil u prvom četvrtfinalnom meču Mundijala u Kataru. Brazil nije uspio da iskoristi šanse koje je imao, Hrvatska je rizikovala, uspjela da nadoknadi rezultatski deficit sa kraja prvog produžetka (1:1) i ode u penale u kojima je zasluženo prošla dalje (4:2).

Rolerkoster u prvom četvrtfinalnom meču. Nakon nezanimljivog prvog poluvremena bez previše uzbuđenja i kvalitetne igre u drugom su se oba tima otvorila i pokazala želju za pobjedom.

Brazil je napadao silovito u drugom poluvremenu, a Livaković je odlično branio svoj gol. Već na sredini drugog poluvremena moglo se naslutiti da će meč otići u produžetke što se i dogodilo.

Brazil je nastavio da napada i u prvom dijelu nadoknade, ali bez previše opasnosti po gol Dominika Livakovića a onda su „Karioke“ odigrale fenomenalno oko šesnaesterca i ni iz perioda kada je ritam meča opao stvorili fenomenalnu priliku koju je Nejmar krunisao pogotkom.

Drugi produžetak donio je potpuno otvaranje reprezentacije Hrvatske, Dalić je iz postave izvodio defanzivne igrače, prije svega Bornu Sosu, lijevog beka i sve nade dao u napad. Ova rizična igra se isplatila „vatrenima“ koji su tri minuta pred kraj stigli do izjednačenja.

Vođeni iskustvom iz ranijih utakmica Hrvatska je imala psihičku prednost, Dominik Livaković je odbranio penal Rodrigu, dok su reprezentativci Hrvatske uspješno realizovali svoje jedanaesterce.

Markinjos, fudbaler od kog se najmanje očekivalo pogodio je stativu i poslao svoju ekipu kući.