Hrvatska nakon preokreta ubijedljivo savladala Kanadu, Kramarić junak meča

37

Reprezentacija Hrvatske savladala je nakon preokreta tim Kanade sa 4:1. Ovom pobjedom Hrvati su upisali prve bodove u Grupi F ovogodišnjeg Mundijala.

Utakmica je počela izuzetno dinamično, Kanada je stigla do vodećeg gola već u 2. minutu meča. Alfonso Dejvis je bio strijelac koji je iskoristio nepažnju defanzivaca Hrvatske na sredini šesnaesterca.

Kanada je bila požrtvovana, borili su se i igrali su ofanzivno u prvom dijelu meča.

Do 30. minuta bili su malo bolji od protivnika, međutim, na scenu su stupili iskusni fudbaleri Hrvatske Modrić i Perišić.

Naime, Ivan Perišić je dodao kratak pas sa ivice šesnaesterca na lijevoj strani ka Kramariću, koji je majstorski primio i sproveo loptu u mrežu golmana Borjana za izjednačenje u 36. minutu igre.

Osam minuta kasnije strijelac za preokret bio je napadač Hajduka iz Splita, Marko Livaja.

Po sredini ivice šesnaesterca Livaja je uputio precizan šut koji je završio u mreži Kanade.

Na petnaestominutnu pauzu otišlo se nakon uzbudljivih 45 minuta igre.

Početak drugog poluvremena pripao je Kanadi, koja je kao i u prvom dijelu utakmice počela ofanzivno, međutim, dobrom kretnjom na sredini terena, hrvatski igrači su osujetili namjere Kanade da preko krilih fudbalera pronađe put do gola.

Perišić je u 70. minutu protrčao s lijeve strane pa je na suprotnoj pronašao Kramarića, koji je poslije šuta lijevom nogom matirao Borjana.

Kramarić je na 76. utakmici postigao 22. pogodak u nacionalnom dresu.

Kanađani su se predali i prije zvaničnog zvižduka glavnog sudije.

Lovro Majer je savladao Borjana u 93. minutu, nakon greške Milera na sredini terena.

Ranije, Maroko je savladao Belgiju, što dodatno komplikuje situaciju u Grupi F.

Maroko i Hrvatska imaju po četiri boda, a Belgija tri, dok je Kanada bez bodova.