Hrvatska u osmini finala, Lukaku tragičar Belgije

47

Belgija i Hrvatska odigrale su bez golova u derbi meču Grupe F na Mundijalu u Kataru, a takav rezultat odgovarao je „kockastima“ koji nastavljaju takmičenje u osmini finala kao drugoplasirana ekipa.

Romelu Lukaku ušao je u igru u poluvremenu meča na „Ahmad bin Ali“ stadionu i imao dvije kolosalne šanse da postigne pogodak i donse svojoj selekciji pobjedu i plasman u nokaut fazu takmičenja, ali su povreda i odsustvo sa terena ostavili traga.

Lukaku je u 60. minutu pogodio stativu gola koji je čuvao Livaković, dok je u posljednjim trenucima meča propustio šansu karijere – napadač Intera nije očekivao da će lopta doći do njega i ona ga je pogodila u grudi.

Hrvatska je igrala na rezultat, ali to nije spriječilo ekipu Zlatka Dalića da povremeno napadne gol Belgije. U nekoliko navrata pokušavali su Perišić, Brozović, pa i Modrić, ali nijedan udarac nije bio težak zadatak za golmana Tiba Kurtou.

Već u 15. minutu nesigurni engleski sudija Entoni Tejlor pokazao je na bijelu tačku, poslije prekršaja Karaska nad Kramarićem, ali je na asistenciju VAR-a ustanovljeno da je bio ofsajd u začetku akcije.

Belgija je igrala previše opušteno, kao da joj ne gori pod nogama, ali i tu treba odati priznanje Hrvatskoj koja se organizovano branila i često „krila“ loptu od protivnika, zahvaljujući mađioničarima Modriću i Kovačiću.

Na kraju je bod bio dovoljan „kockastima“ da se nađu u osmini finala, a tamo idu sa drugog mjesta u grupi, pošto je Maroko savladao Kanadu sa 2:1 i došao do prvog mjesta u Grupi F.