Iran u nadoknadi nokautirao Vels

28

Fudbaleri Irana su savladali Vels sa 2:0 u meču drugog kola Grupe B. Pobjeda ih ostavlja u igri za prolazak grupne faze.

Iran je zasluženo slavio protiv Velsa. Nakon dobrog starta meča, uslijedio je period mirne igre bez zanimljivih situacija. Iran je preuzeo inicijativu na startu drugog poluvremena i bio ozbiljniji rival.

Iran je napadao uglavnom iz kontri i polu-kontri, iz jedne takve situacije Henesi je grubo startovao desetak metara van svog šesnaesterca što je rezultirao direktnim crvenim kartonom u 85. minutu.

Iranov presing sa igračem više isplatio se u samom finišu meča. U 99. minutu mrežu Vorda koji je zamenio Henesija zatresao je Češmi. Dva minuta kasnije, Rezaejan je postavio konačni rezultat na meču.