Jang Bojs šokirao Junajted u posljednjem napadu, remi u Sevilji

22

Utakmicama u F i G grupi startovala je jubilarna, 30. sezona u Ligi šampiona.

Mančester junajted je u F Grupi bio gost Jang Bojsa, a Sevilja u H grupi domaćin Salcburgu.

U Bernu šok i to u posljednjim sekundima meča, Jang Bojs je pobijedio Mančester junajted sa 2:1 (0:1), dok je u Sevilji bilo neriješeno, 1:1 (1:1).

Kristijano Ronaldo je u susret ušao izjednačivši rekord Ikera Kasiljasa, bio mu je ovo 177. nastup u elitnom takmičenju.

I nije prošlo mnogo vremena prije nego što je čudesni Portugalac ponovo pokazao zašto se vratio u redove „crvenih đavola“.

Prva prava akcija gostiju, na djelu je bila „portugalska veza“.

Bruno Fernandeš je idealnim spoljnim felšom proigrao Ronalda na desnoj strani, Kristijano je utrčao na vrijeme i poslao loptu ispod golmana Bolmosa u mrežu – 0:1.

Švajcarci su poslije toga pojačali, nekoliko puta pripretili šutevima, poput Fasnahta u 24. minutu, da bi minut kasnije poslije kontre, Ronaldo imao novu šansu za Junajted, ali je golman Jang Bojsa ovog puta odbranio.

Ebišer je opet imao šansu za Švajcarce u 32. minutu, ali je šutirao preko gola, da bi u 35. minutu poslije neopreznog starta na nogu Martinsa Pereire, sudija isključio beka gostiju, Arona van Bisaku.

Na poluvreme se otišlo prednošću gostiju, a u 54. minutu Ronaldo je izbio pred gol, bio je u duelu sa Kamarom, ali je sudija procijenio da je sve bilo čisto, i bio je u pravu.

Ostatak meča prošao je u dominaciji domaćina.

Jang Bojs je diktirao tempo sa igračem više, napadao, i u 66. minutu stigao do izjednačenja.

Poslije prodora Elije po desnoj strani i centarušta pred gol, na pravom mestu bio je Engamelu koji je sa linije peterca savladao De Heu.

Potom je Solskjer u 72. minutu izveo Fernandeša i Ronalda, uveo Lingarda i Matića i bilo je jasno da će se Junajted grčevito braniti.

I onda kad su svi očekivali remi, nestvaran potez Džesija Lingarda, dao je loptu u noge protivničkom igraču, Sijebaču je to iskoristio pogodio za 2:1, u petom minutu nadoknade, a sudija odmah označio kraj!

Meč u Sevilji obilježio je prvi dio u kom je sudija iz Belorusije čak četiri puta pokazao na jedanaesterac.

Nestvarno prvo poluvreme u Andaluziji počelo je penalom za goste, prvim od četiri u prvih 45 minuta.

Karim Adejimi nije bio precizan, promašio je, ali sedam minuta kasnije Salcburgu je dosuđen novi i tada je Luka Sučić bio precizan – 0:1.

Imali su Austrijanci šansu za novi gol sa bijele tačke kada je sudija Kulbakov iz Belorusije treći put pokazao na 11 metara, ali sada ni Sučić nije bio uspješan.

Pogodio je lijevu stativu i ostalo je samo 0:1.

Kazna je stigla četiri minuta kasnije kada je arbitar pokazao ovog puta penal za domaći tim.

Odgovornost je preuzeo hrvatski internacionalac Ivan Rakitić, on je u tom 42. minutu pogodio za 1:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nije bilo mnogo situacija u nastavku, po dvije dobre prilike na obje strane, međutim, rezultat se nije promijenio.