Janković: „Putevi Srpske“ ispoštovali obaveze u rekordnom roku

0
Foto: @zeljka.cvijanovic/Instagram

Vršilac dužnosti direktora Javnog preduzeća „Putevi Republike Srpske“ Miroslav Janković rekao je danas na otvaranju novoizgrađenog mosta u banjalučkom naselju Česma da je ovo preduzeće ispoštovalo sve svoje obaveze i to u rekordnom vremenu.

Janković je istakao da su „Putevi Republike Srpske“ zadatak obavili i prije isteka predviđenog trogodišnjeg perioda.

– U Sporazumu je definisano da „Putevi Republike Srpske“ na osnovu odluke Vlade izgrade samo most, dok je obaveza grada Banjaluka bila da obezbijedi projektnu dokumentaciju, riješi sve imovinsko-pravne odnose kako za most, tako i za sve pristupne saobraćajnice, koje je trebalo da izgradi – rekao je Janković.

Janković je dodao da su u obilasku završnih radova sa predsjednikom Miloradom Dodikom i premijerom Savom Minićem, uvidjeli da se most ne može pustiti u funkciju zato što nisu završeni radovi na pristupnim saobraćajnicama, koji su bili obaveza Grada.

– Predsjednik je tada rekao da mi i ovo uradimo da most što prije pustimo u funkciju. Vlada Republike Srpske je nakon toga donijela odluku i zadužila „Puteve“ da završe preostale radove – podsjetio je Janković.

Zvaničnici Republike Srpske pustili su danas u saobraćaj novoizgrađeni most preko rijeke Vrbas u banjalučkom naselju Česma, a ukupna vrijednost investicije je 8,5 miliona KM.

Ranijim odlukama Vlade Republike Srpske preduzeće „Putevi Srpske“ preuzelo je obaveze da završi most u Česmi, kao i pristupne puteve, iako je prvobitno postojao dogovor da pristupne saobraćajnice izgradi grad Banjaluka.

Vrijednost izvedenih radova na samom mostu je nešto manje od sedam miliona KM, a pristupnih saobraćajnica oko 1,5 miliona KM, a sve su u potpunosti finansirali „Putevi“ i Vlada Srpske.