Katastrofa odbrane Junajteda – Sevilja je u finalu Lige Evrope!

18

Sevilja je u finalu Lige Evrope!

Fudbaleri Sevilje savladali su Mančester junajted u polufinalu Lige Evrope – 2:1 (1:1).

U finalu će igrati protiv pobjednika susreta Inter – Šahtjor.

Mančester junajted stigao je do prednosti već u 9. minutu.

Dva minuta ranije, dobro su kombinovali Marsijal i Rašford, a reprezentativca Engleske srušio je brazilski štoper Dijego Karlos.

Feliks Brih je odmah pokazao na bijelu tačku.

Penal je rutinski realizovao Bruno Fernandeš, sjajnim udarcem u gornji lijevi ugao.

Fred je u 14. minutu propustio dobru priliku poslije kontranapada, pošto je sa deset metara gađao pored gola slabijom desnom nogom.

Okampos je imao jednu dobru priliku u 16. minutu, a izjednačenje je stiglo 10 minuta kasnije.

Suso se dobro kretao i ostao usamljen na drugoj stativi, a Regilon mu je dodao loptu i zaboravljeni Španac je postigao pogodak.

Do kraja poluvremena su udarce oprobali Marsijal i Rašford.

Na startu drugog poluvremena istakla se odbrana Sevilje i golman Bonu.

U sedam minuta su redom pokušavali Grinvud, Rašford, Fernandeš i Marsijal dva puta, ali se Sevilja na nevjerovatan način odbranila i sačuvala svoju mrežu.

Dominirao je Junajted, a Sevilja je bila bezidejna, pa je Lopetegi izmjenama želio da razmrda ekipu.

Ušli su Munir i Luk de Jong umesto En Nesirija i Okamposa, koji je imao problema sa povredom.

Sevilja je praktično umrtvila utakmicu i igralo se u dosta sporijem ritmu nego u prvom poluvremenu.

I onda u 79. minutu niotkuda Sevilja dolazi do gola.

Navas je probio lijevoj strani, nije ga dobro zatvorio Van Bisaka i odličnim centaršutem pronalazi De Jonga, koji neometano smješta loptu u mrežu.