Katastrofalna realizacija Liona – Bajern u finalu Lige šampiona!

38

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u finale Lige šampiona pobjedom nad Lionom – 3:0 (2:0).

Izabranici Hansija Flika u borbi za trofej igraće protiv još jedne francuske ekipe – Paris Sen Žermen.

Minhenski klub do finala predvodio je sjajni Serž Gnabri sa dva gola (18, 33) i Levandovski s jednim – u 88. minutu.

Veliko finale na programu je u nedjelju 23. avgusta.

Utakmica je mogla da ode u potpuno drugom smjeru da je Lion iskoristio šanse koje je imao na početku utakmice.

Ekipa Rudija Garsije nije uspijela da iskoristi odlične prilike. Prvo je u četvrtom minutu Depaj promašio stopostotnu šansu, a potom je i Ekambi u 17. pogodio stativu.

Samo minut kasnije Bajern je to kaznio. Gnabri je sjajno prošao i snažnim udarcem lijevom nogom savladao Lopesa.

Bavarci su nastavili da pritiskaju i u 33. minutu duplirali su prednost. Strijelac je ponovo bio Gnabri koji je ovoga puta naletio na odbitak i bez mnogo problema poslao loptu u mrežu.

Lion nije imao šanse u drugom dijelu prvog poluvremena i na pauzu se otišlo sa vođstvom Bajerna od 2:0.

U drugom poluvremenu ekipa Hansija Flika je kontrolisala utakmicu, međutim moglo je da bude više drame da je Lion iskoristio neku šansu.

Novu stopostotnu priliku imao je Ekambi u 58. minutu. Napadač Liona našao se u odličnoj šansi, ali nije uspio da savlada Nojera koji se odlično postavio.

Minhenski klub nije imao velike prilike u drugom periodu igre, bile su to uglavnom polušanse i upravo iz takve jedne postigli su treći gol. Levandovski je glavom u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Bajern će u nedjelju igrati za šestu titulu šampiona Evrope, a Paris Sen Žermen će pokušati da dođe do prve.