Košarkaši Reala poslije drame pobijedili Olimpijakos i osvojili Evroligu

7

Košarkaši Reala osvojili su Evroligu, pošto su večeras u finalu Završnog turnira u Kaunasu pobijedili Olimpijakos rezultatom 79:78 (17:24, 28:21, 14:18, 20:15).

Košarkaši Reala su po 11. put u istoriji postali evropski šampioni, a prvi put poslije 2018. godine.

Najefikasniji u ekipi Reala bio je Serhio Rodrigez sa 15 poena, dok je Valter Tavares dodao 13 uz 10 skokova. Mario Hezonja je ubacio 12 poena, a Fabijen Kozer sa 11.

U ekipi Olimpijakosa najbolji je bio Saša Vezenkov sa 29 poena, dok je Ajzea Kenan dodao 21.

Olimpijakos je dobio prvu četvrtinu rezultatom 24:17, ali je Real uzvratio dobrom igrom u drugom dijelu meča. Poluvreme je završeno bez pobjednika, 45:45.

Košarkaši Olimpijakosa su imali prednost u trećoj četvrtini, a u posljednji dio meča ušli su sa vođstvom od 63:59. Ekipa iz Pireja je u 34. minutu povela 74:67, ali je finiš pripao igračima madridskog kluba. Olimpijakos je na nešto više od dva minuta do kraja meča vodio 78:72. Rodrigez je postigao pet uzastopnih poena i smanjio vođstvo Olimpijakosa na 78:77. Igrači grčkog kluba nisu iskoristili nekoliko napada, a onda je Serhio Ljulj pogodio tri sekunde prije kraja za vođstvo od 79:78. Košarkaši Olimpijakosa Kostas Slukas imao je šut za pobjedu, ali je bio neprecizan.

Treće mjesto na završnom turniru Evrolige u Kaunasu osvojila je ekipa Monaka, koja je savladala Barselonu 78:66.