Košarkaši Reala poslije drame pobijedili Partizan, naredni meč u četvrtak u Beogradu

53

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 82:80 (19:32, 26:16, 21:15, 16:17 u trećem meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

Real je smanjio vođstvo Partizana na 2:1 u seriji, koja se igra na tri pobjede. „Crno-bijeli“ su propustili prvu meč loptu da dođu do plasmana na završni turnir Evrolige. Naredni meč biće odigran za dva dva dana u Beogradu. Eventualna majstorica je na programu 9. maja u Madridu.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Zek Ledej i Alen Smailagić, koji su postigli po 15 poena. Džejms Naneli je dodao 13, a Jam Madar 12 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Valter Tavares sa 26 poena i 11 skokova, dok je Najdžel Vilijams-Gos dodao 22.

Partizan je na ovom meču zbog kazne igrao bez Kevina Pantera i Matijasa Lesora, dok u ekipi Reala nije bilo Geršona Jabuselea i Gabrijela Deka. Utakmici je prisustvovalo više od 20.000 navijača.

Košarkaši Partizana su odlično ušli u meč i poslije serije grešaka gostiju poveli 12:0 za samo dva i po minuta igre. Real je serijom 9:1 smanjio vođstvo „crno-bijelih u petom minutu na 13:9. Dva minuta kasnije bilo je 23:13 za „crno-bijele“. Partizan je dva minuta prije kraja prve četvrtine imao prednost od 28:13. Domaći košarkaši su dobili prvu četvrtinu rezultatom 32:19.

Partizan je u 12. minutu ponovo stigao do prednosti od 15 poena (37:22). Košarkaši Reala su potom serijom od 9:4 u 14. minutu smanjili na 41:31. Gosti na tri i po minuta prije kraja prvog poluvremena smanjili na 41:37. Real je dominirao pod košem pošto igrači domaćih nisu mogli da zaustave Tavaresa. Partizan je ipak riješio prvo poluvreme u svoju korist 48:45.

Domaći su poveli 50:45 na startu treće četvrtine, ali je poslije nekoliko grešaka domaćeg tima Real smanjio na 50:49. Real je prvi put poveo na meču u 24. minutu (53:54). Gosti su u finišu treće četvrtine održavali prednost i u posljednji dio meča ušli s vođstvom od 66:63.

Real je početkom posljednje četvrtine poveo 68:63, a Partizan je uspio da izjednači na 68:68. Partizan je na tri minuta prije kraja poveo poslije duže vremena 77:75. Tavares je izjednačio na 77:77, a potom se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Domaći košarkaši su propustili nekoliko prilika da povedu, a onda je Vilijams-Gos trojkom na 24 sekunde prije kraja donio prednost Realu 80:77. Gosti su 11 sekundi prije kraja imali vođstvo 82:77. Zek Ledej je smanjio trojkom na 82:80, a onda su gosti imali nešto manje od četiri sekunde za napad. Real nije iskoristio napad, a Naneli je u posljednjim sekundama promašio šut za izjednačenje.