Kostarika šokirala Japan i ostavila Nijemce u igri

50

Kostarika je savladala Japan sa 1:0. Nakon prvog poluvremena u kom nije viđeno mnogo toga zanimljivog, drugo je napokon donijelo uzbuđenja.

Japan je bio bolji rival, zapretio već u 46. minutu. Onda su se vezali pokušaji Japana, a zatim pokušaju iz slobodnog udarca.

Odbrana „plavih samuraja“ napravila je prvu grešku u 81. minutu, koja ih je preskupo koštala. Lopta je stigla do Fulera, koji je bio sam ispred golmana Gonde, nakon čega je uspio da zatrese mrežu.

U nastavku, Japan je nastavio da napada, pokušavajući da postigne pogodak i dođe do boda koji bi ga ostavio u životu, ali odbrana Kostarike nije poklekla.

Nakon kiksa Njemačke protiv Japana i ubijedljivog poraza Kostarike od Španaca, ovom pobjedom, Kostarika je i sebi i Njemačkoj ostavila nade o plasmanu u osminu finala, dok Japan čeka jako težak duel sa Španijom.