Lajović se mučio, pa „probudio“ za preokret i duel sa Zverevom

18

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Poslije velikog preokreta pobijedio je Španca Pedra Martinesa u četiri seta – 6:7 (5:7), 7:5, 6:1, 6:4.

Bio je to treći trijumf tenisera iz Stare Pazove nad istim rivalom, ali najslađi jer je uspio da ponovi najbolji rezultat u karijeri na Grend slemovima jer je do sada to 4. kolo na Rolan Garosu.

I tako izborio sudar sa sedmim teniserom svijeta Aleksanderom Zverevom iz Njemačke.

Lajoviću je bio potreban set da se „probudi“ protiv 47. igrača svijeta, prepustivši mu vođstvo u taj-brejku iako je vodio 3:0.

Kao da je čekao navijače iz Srbije da ustanu iz kreveta kako bi zaigrao onako kako umije, što je poslije toga demonstrirao na terenu.

Brzo je napravio brejk u drugom setu, ali je opet upao u „crnu rupu“ u 10. gemu dozvolivši brejk, da bi brzo odgovorio i izjednačio na 1:1.

I od tada kreće rapsodija!

Martines je poveo u trećem setu, a onda je Lajović nanizao čak sedam gemova i preokrenuo vodenicu u svoju korist.

Imao je momentum, iako se u četvrtom igralo gem za gemom, sve do odlučujućeg 10.

Sačekao je Duci svoju šansu, napravio brejk i proslavio trijumf poslije tri sata i 14 minuta igre.