Liverpul nosi dva gola prednosti u Španiju

28

Očekivano, Liverpul je savladao ekipu Viljareala 2:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Neočekivano, španski tim pružio blijedu partiju i može biti presrećan što je sa „Enfilda“ ispraćen sa smo dva gola u mreži. Revanš meč je na programu narednog utorka u Španiji.

Poslije prve utakmice polufinala Lige šampiona na između Liverpula i Viljareala utisak je da oba trenera mogu biti zadovoljna.

Jirgen Klop zbog pobjede svog tima od 2:0, ali i zbog igre u defanzivi, koja nije dozvolila gostima iole ozbiljniju priliku pred golom Alisona.

Unaj Emeri mora biti zadovoljan rezultatom, pošto je utisak da je Viljareal dobro prošao u duelu sa izuzetno raspoloženim napadačima Liverpula.

„Crveni“ su bili dominantni, stvarali prilike, postigli dva gola u samo tri minuta i sve je ličilo na potapanje „žute podmornice“.

Ipak, domaći tim je u finišu meča sklonio nogu sa gasa, vjerovatno plašeći se neke kontre španskog tima, koja je za 90 i kusur minuta igre uputila samo jedan udarac ka golu protivnika.

Čak 15 šuteva uputili su „crveni“ ka golmanu Ruljiju u prvom poluvremenu, a najbliži pogotku bili su u 42. minutu, kada je „bomba“ Tijaga Alkantare završila na stativi Viljarealovog gola.

Na golove u nastavku nije se dugo čekalo, a Liverpul je do vođstva stigao srećno, ali potpuno zasluženo.

Igrao se 53. minut, kada je kapiten Henderson pokušao da uputi centaršut, a lopta zakačila Estupinjana i prevarila golaman gostiju.

Samo 132 sekunde kasnije, Muhamed Salah asistirao je Sadiju Maneu, koji spretno protura loptu pored Ruljija za sigurnu prednost domaće ekipe.

Viljareal je pokušao da uzvrati, ali je golman Alison bio potpuno bez posla u ovom meču. Vezni red „crvenih“ djelovao je besprekorno, a ono malo napada gostiju što je stizalo do kaznenog prostora, sa lakoćom su riješavali Van Dajk i Konate.

Liverpul je već hednom nogom zakoračio ka finalu na „Stadionu Francuska“, sudeći po prvom duelu u revanšu ih čeka puka formalnost.

Ipak, ne treba zaboraviti da Viljareal sa klupe predvodi Unaj Emeri, specijalista za nokaut fazu evropskih kupova, a četiri osvojene Lige Evrope dovoljno svjedoče o njegovim kvalitetima.

Revanš meč između Viljareala i Liverpula igra se narednog utorka u Španiji.