Liverpul u trileru slavio protiv Atletika, Tadićev Ajaks razbio Dortmund

45

Fudbaleri Liverpula savladali su Atletiko na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru derbija trećeg kola Lige šampiona.

Dominanto je gostujuća ekipa otvorila meč, dok Atletiko, koji je prije ovog meča imao niz od četiri meča bez pobjede kod kuće u Ligi šampiona, bio nevidljiv.

Isplatila se inicijativa Liverpulu kada je jedna lopta stigla do Salaha. Egipćanin igra u životnoj formi, što je i viđeno kada je uspješno fintirao nekoliko protivničkih igrača, a potom i uputio šut kojim je savladao Jana Oblaka na golu Atletika.

Lopta je na svom putu zakačila Džejmsa Milnera, ali je gol pripisan Salahu.

Nismo dugo čekali, a prednost je već bila duplirana. Nabi Keita i voleji, već drugi put ove sezone.

Lepo je lopta pala na nogu kapitena Gvineje, koji efektivnim golom dovodi svoj tim do dva gola prednosti.

U tom trenutku se i protivnik probudio. Zapravo, tek smo ih tad vidjeli na protivničkoj polovini. Prednost je smanjena praktično iz druge prilike. Lemar se lako oslobodio od Keite, a lopta je stigla do Kokea. Španac je uputio nešto između šuta i centaršuta, a na loptu je naletio Grizman koji ju je smestio u gol.

Od tog trenutka kreće terenska inicijativa Atletika, koja je krunisana u 34. minutu novim golom Grizmana. Liverpul je igrao izuzetno ofanzivno i ostavljao svojim protivnicima priliku da napadnu. Upravo se to i dogodilo, a Francuz je sjajno izbacio Van Dajka i potom preciznim udarcem savldao Alisona za poravnanje.

Prethodno je imao priliku za još jedan gol, ali je Brazilac na golu Liverpula istrčao na vrijeme i sprečio Grizmana da iskoristi priliku 1 na 1.

Liverpulu je i neriješen rezultat odgovarao, tako da je meč praktično riješen kada je na startu drugog dijela igre pri rezultatu 2:2 iz igre isključen Grizman. Neoprezan je bio bivši igrač Barselone kada je visoko podigao nogu i kramponima zakačio Firmina po licu. Crveni karton je bio adekvatna kazna.

Upravo zato što im je odgovarao neriješen rezultat, klub sa Mersisajda nije po svaku cijenu krenuo u napad sa igračem manje. Ipak, za gol ih je častio Mario Ermoso koji je faulirao Žotu unutar sopstvenog šesnaesterca. Bez posebnog razloga, s obzirom na to da situacija nije bila opasna. Loptu je sa „bijele tačke“ u gol Oblaka smestio Salah.

Ubrzo je Portugalac uzvratio uslugu igračima Atletika, oborivši njihovog igrača unutar svog šesnaesterca. Ipak, VAR je spasao Žotu s obzirom na to da je pregledanjem istog odlučeno da penala nema.

U drugom susretu grupe B Porto je minimalnim rezultatom savladao Milan.Gol odluke postigao je Luis Dijas u 65. minutu.

Priliku da zaigra na tom susretu imao je i srpski internacionalac Marko Grujić koji je ušao u igru nadoknadi drugog poluvremena umjesto Otavija.

U drugom susretu večeri u Amsterdamu, Ajaks je savladao Borusiju iz Dortmunda sa 4;0.

Dominantna je bila domaća ekipa koja je prvo poluvreme završila sa 11 šuteva, naspram dva gostiju iz Njemačke.

Prednost Ajaksu donio je autogol Marka Rojsa. Ne bi bilo neopravdano taj gol pripisati i Dušanu Tadiću koji je sjajno izveo slobodan udarac, ali je lopta na svom putu ka golu Kobela zakačila kapitena „milionera“.

Prednost je duplirao 14 minuta kasnije precizinim udarcem nakon što mu je Ale odložio loptu.

Nešto bolje je zaigrao Dortmund u drugom dijelu igre, ali rezultat je bio isti. Dva primljena gola.

Najprije se Entoni upisao u strijelce. Pretio je Brazilac i u prvom poluvremenu, ali je nakon što je zalomio u unutrašnojst šesnaesterca i uputio precizan udarac stigao do gola.

Tačku na ovaj meč i prekid Dortmundovog perfektnog starta stavio je Ale u 72. minutu meča.