Liverpul ugasio snove Viljareala i obezbijedio finale Lige šampiona

77

Fudbaleri Liverpula, prvi su učesnici finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju u Viljarealu slavili sa 3:2 i tako eliminisali špansku ekipu sa ukupnih 5:2.

Veoma uzbudljivo bilo je na stadionu „Keramika“ u Viljarealu, na kojem je Liverpul uspio da izdrži nalete Viljareala i izbori plasman u finale Lige šampiona.

Meč je počeo na fenomenalan način po domaćina, koji je veoma rano poveo.

Veoma oštar centaršut Estupinjana sa lijeve strane na Kapua, koji je veoma loše reagovao, htio je da šutne, a umjesto toga loptu poslao iza sebe, međutim ispostavilo se da je to bila i bolja solucija, pošto lopta stiže do Dije, koji je bez problema proslijedio u mrežu gostiju.

Liverpul je bio veoma dekoncenrisan u prvom poluvremenu i nisu izabranici Jirgena Klopa djelovali kao jedni od glavnih favorita za „ušati pehar“.

Pakleno je bilo na stadionu „Keramika“ u 37. minutu, kada je Moreno pao nakon starta golmana Alisona, ali holandski arbitri nisu dosudili jedanaesterac.

Ipak, Viljareal do kraja prvog dijela igre svakako stiže do pogotka.

Igrao se 41. minut, kada je Kapu izborio loptu na protivničkoj polovini, odlično centrirao, a u petercu engleske ekipe najbolji u skoku bio Kokelan, koji je glavom postigao gol.

Prava ludnica nastala je na stadionu u Španiji, pošto je Viljareal na iznenađenje svih, uspio da izbriše deficit iz prvog meča.

Ipak, djelovalo je da se Liverpul u poluvremenu probudio iz zimskog sna, pošto je u drugom dijelu meča zaigrao potpuno drugačije.

Od prvog minuta nastavka krenuli su „crveni“ sa napadima i samo se postavljalo pitanje kada će postići gol.

Za samo 12 minuta, Liverpul je postigao tri gola i napravio potpuni preokret.

Mrežu Viljareala načeo je Fabinjo u 62. minutu. Uhvatio je vezista Liverpula golmana Ruljija na spavanju, pošto mu je iz ne toliko izgledne pozicije, poslao loptu kroz noge u mrežu.

Samo pet minuta kasnije, Dijaz, koji je ušao na poluvremenu u igru, odlično se ubacio iz drugog plana i na perfektan centaršut Arnolda glavom, uz malo sreće, postigao gol za izjednačenje.

Igrao se 74. minut, kada je Mane doneo potpuni preokret.

Kejta je poslao loptu ka Senegalcu, koji na svojoj polovini vara ofsajd zamku, potom beži odbrani domaćih, zaobilazi golmana Ruljija i šalje loptu u praznu mrežu.

Do kraja meča se rezutlat nije mijenjao, što je značilo da Liverpul ide u finale Lige šampiona.

Protinvik u finalu, koje se igra u Parizu, biće im bolji iz duela Sitija i Reala.