Maroko pobijedio Kanadu za prvo mjesto u grupi i osminu finala

50

Reprezentacija Maroka trijumfom 2:1 (2:1) nad Kanadom u posljednjem kolu Grupe F se plasirala u osminu finala Mundijala sa prve pozicije.

„Lavovi sa Atlasa“ drugi put su prošli u nokaut fazu u svojoj istoriji, čekalo se 36 godina da se prođe grupa.

Senzacionalna pobjeda protiv Belgije u drugom ovjerena je trijumfom nad prežaljenom Kanadom u posljednjem kolu. Uz remi sa Hvatskom bez golova na otvaranju nakupilo se sedam bodova za prvo mjesto u grupi F.

Prvi gol pao je već u četvrtom minutu poslije užasne greške golmana Kanade Milana Borjana koji je „poklonio“ loptu i praznu mrežu Hakimu Ziješu za njegov prvenac na Mundijalu.

Strijelac drugog pogotka je bio je Jusef En Nesiri u 23. minutu, poslije sjajno istrčane kontre i efektnog šuta između dva čuvara. En Nesiri je postao jedini igrač u istoriji Maroka koji je dao gol na dva svjetska prvenstva.

Čak i treći gol uu 40. minutu je djelo igrača Maroka, ali je lopta otišla u njihovu mrežu. Najef Agerd je nespretno reagovao prilikom centaršuta sa lijeve strane i posla loptu iza leđa svog saigpača na gol-liniji Bonoa.

Kanađani su imali priliku da preko Hačinsona dođu do izjednačenja u 70. minutu, ali je njegov šut glavom završio na gol crti, pošto se lopta odbila o donji dio prečke.

Maroko čeka drugoplasiranog iz Grupe E, a sem njih u drugu fazu iz Grupe F idu Hrvati posle remija bez golova sa Belgijom.