Mesi je čarobnjak, a Barsa u četvrtfinalu

27

Fudbaleri Barselone posljednji su učesnici četvrtfinala Lige šampiona, pošto su u revanšu protiv Napolija slavili trijumf rezultatom 3:1 (3:1).

Nakon 1:1 iz Napulja to je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih ekipa na „starom kontinentu“.

I ovaj meč obilježio je Lionel Mesi. Izveo je majstoriju kod drugog gola, potom mu je poništen još jedan, a velikom požrtvovanošću je iznudio penal kod trećeg gola Barse.

U uvodnih par minuta utakmice Napoli je nagovestio ofanzivnu igru, a već u drugom je pogođena stativa.

Učinio je to Dris Mertens, ali se mora priznati da nije najbolje ni zahvatio loptu lijevom nogom iz okreta.

Kako Napoli nije iskoristio početnu inicijativu, Barsa je u 10. minutu povela.

Ivan Rakitić je izveo korner sa lijeve strane, a štoper Klement Lengle nadskočio sve rivale i zatresao mrežu.

Prije skoka je sa obe ruke odgurnuo svog čuvara, a lančanom reakcijom pao je i Kalidu Kulibali. Međutim, sudija Čunejt Čakir nije želeo ni da pogleda snimak.

Od tog momenta počela je dominacija Barselone. A kada je tako, uvijek se može očekivati čarolija Lea Mesija.

Ona je uslijedila u 23. minutu.

Argentinac je krenuo u karakterističan solo-prodor, prošao dvojicu čuvara, pao, pa ustao, vratio se po loptu, namjestio i pogodio na fantastičan način.

Ubrzo je Mesi dao još jedan gol, proslavio ga sa saigračima, ali se potom oglasio VAR.

Pogodak je poništen zbog igranja rukom prilikom prijema lopte grudima.

Odluka koja jeste opravdana, ali je samo iz posebnog ugla kamere mogla da bude primećena.

Finiš prvog poluvremena bio je najzanimljiviji, jer smo vidjeli dva penala.

Najprije je Leo Mesi na krajnje lukav način uskočio ispred Kulibalija, prvi došao do lopte, a onda ga je štoper Napolija svom snagom šutnuo po nozi.

Činilo se da Mesi neće moći da nastavi meč, ali se ipak oporavio, a u međuvremenu je Čakir pokazao na „bijelu tačku“ gledajući video analizu.

Najstrožu kaznu izveo je Luis Suares i bio veoma siguran.

Potom je i Napoli došao do penala i gola.

Rakitić je oborio Mertensa sa leđa i Čakir je ovog puta bez ikakve dileme dosudio jedanaesterac.

Siguran izvođač bio je Lorenco Insinje i na odmor se otišlo rezultatom 3:1.

Niko u tom momentu nije mogao da očekuje da će to biti konačan rezultat utakmice.

Barsa je u nastavku spustila tempo meča i iskusnom igrom nije dozvolila Italijanima da ozbiljnije napadnu.

Mada je Napoli imao svojih prilika.

Ulaskom Irvinga Lozana ubrzala se igra gostiju, a upravo Meksikanac je u svom prvom kontaktu u 71. minutu imao šansu.

Ali, poslije centaršuta Insinjea, poslao je loptu glavom preko gola.

Deset minuta kasnije zatresla se mreža Barse, ali iz ofsajda.