Naredni Tompsonov ustaški dernek u Sinju na godišnjicu „Oluje“

14
Foto: Sanjin Strukić/Pixsell

Hrvatski pjevač Marko Perković Tompson nakon Zagreba održaće koncert u Sinju i to 4. avgusta, na 30. godišnjicu vojno-policijske akcije „Oluja“, kada je iz Hrvatske protjerano 250.000 Srba, dok je njih više od 2.000 ubijeno ili se i danas vodi kao nestalo.

Koncert Tompsona u Sinju najavio je član njegovog tima Zdravko Barišić gostujući na HRT-u.

Sumirajući utiske koncerta na zagrebačkom Hipodromu, Barišić kaže da je zadovoljan da je sve dobro prošlo, kao i da su prikazali da, kako je naveo, „mala Hrvatska u svijetu koncertne industrije može raditi velike stvari, svjetske stvari“.

– Bogu dragom hvala, prošlo je sve u redu. Mi se razmontiravamo, idemo u Sinj, tovarimo opremu i premještamo je u Sinj. Sve ovo iz Zagreba ide u Sinj i biće još jedno domoljubno okupljanje 4. avgusta – najavio je Barišić.

Koncert u Zagrebu, na kojem se u subotu mogla vidjeti eksplozija fašizma, održan je uz podršku hrvatskog državnog vrha i gradskih vlasti hrvatske prijestonice.

Iako je u mnogim regionalnom i svjetskim medijima ovaj događaj okarakterisan kao politički skup na kojem je promovisano ustaštvo u zemlji članici Evropske unije, zvanični Brisel ćuti.