Nijemci ponovili grešku Argentine, Asano junak Japana

43

Fudbaleri Japana savladali su reprezentaciju Njemačke, 1:2 (1:0) nakon preokreta u utakmici prvog kola Grupe E.

Utakmica je počela početnim odmeravanjem snaga, a viđeno je nekoliko dobrih akcija u prvim minutima meča na obje strane, koje nisu rezultirale pogotkom.

Japanci su nakon prvih deset minuta meča prepustili inicijativu Nijemcima i vrijebali su priliku iz kontranapada, međutim rijetko su „panceri“ griješili.

Njemačka je imala inicijativu tokom većeg dijela prvog poluvremena. Najčešće se igralo isped šesnaesterca golmana Šuićija Gonde, odakle su vezni fudbaleri „pancera“ šutirali.

U 31. minutu, greškom defanzivaca Japana lopta je došla do Rauma, a golman Gonda je nespretno odregovao i tom prilikom oborio lijevog beka Njemačke, sudija je pokazao na bijelu tačku.

Gundogan je sa „kreča“ bio precizan za vođstvo Nijemaca.

Do kraja prvog dela utakmice Njemačka je imala apsolutnu inicijativu, što statistički, što rezultatski.

Naime, fudbaleri selektora Flika imali su 72% posjeda lopte. Imali su i 13 šuteva ka golu protivnika, a Japan je imao samo jedan udarac i to van okvira gola.

Japan je drugo poluvreme otvorio ofanzivnijom i organizovanijom igrom. Igrali su strpljivo tokom cijele utakmice.

U 57. minutu igre Japan je napravio dvostruku izmenu kada su ušli Mitoma i Asano, ispostavilo se da je to jedan od prelomnih momenata na meču.

Nekadašnji fudbaler Partizana, a sada igrač Bohuma i reprezentativac Japana Asano je napravio preokret u igri svog tima. Kretnjom bez lopte je pomrsio računicu Nijemcima i u samo deset minuta na terenu uputio tri šuta ka golu Nojera.

Gol za izjednačenje postigao je Doan u 75. minutu igre.

Već u 83. minutu, Takuma Asano je prelijepo primio loptu poslatu iz zadnje linije i sproveo u djelo, Nojer je ostao zaleđen.

Prva utakmica Grupe E je završena pobjedom Japana, a u drugom meču sastaju se Kostarika i Španija.

Japan je ovom pobjedom nad favorizovanom Njemačkom napravio još jednu senzaciju na ovogodišnjem Mundijalu. Prvo je Saudijska Arabija bila bolja od Argentine.