Nikada ne otpisujte Juventus – Kijeza srušio šampiona Evrope

16

Kompletirano je 2. kolo Lige šampiona, a najveći derbi u srijedu uveče odigran je u Torinu gde je Juventus nadigrao Čelsi rezultatom 1:0 (0:0).

Torinezi su u ovom susretu bili oslabljeni neigranjem Paola Dibale, Alvara Morate, Artura i Erona Remzija.

Na drugoj strani, u taboru šampiona Evrope nije bilo Ngolo Kantea, Mejsona Maunta, Kristijana Pulišića i Risa Džejmsa.

U takvoj konstalaciji snaga veće šanse date su Čelsiju koji je od početka više kontrolisao tempo i „pleo mrežu“, dok se Juve odlučio za čvrst blok i kontranapade.

I dočekali su Torinezi dvije situacije u prvom poluvremenu u kojima je najprije Adrijen Rabio istrčao kontru i sam je upropastio, a zatim i Federiko Kijeza učinio slično.

Međutim, Kijeza je bio najagilniji igrač Juventusa i to je na naplatu došlo već poslije 10 sekundi igre u drugom poluvremenu.

Akciju sa centra pokrenuo je Leonardo Bonući, potom je Federiko Bernardeski proigrao Kijezu, a on lijevom nogom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Eduarda Mendija.

Sličnu sliku gledali smo i u drugom poluvremenu, Čelsi je imao inicijativu, ali je Juventus, iako se branio, bio opasniji.

Tako je najbolju priliku za 2:0 propustio Federiko Bernaradeski poslije spuštene lopte od strane Huana Kvadrada.

To je moglo da košta Juventus jer je u 82. minutu Čelsi imao najbolju šansu na meču. Romelu Lukaku se izborio za sebi svojstvenu poziciju, šutirao i prebacio loptu preko prečke.

Takođe, i u nadoknadi je Kai Haverc imao dva puta udarce glavom, ali ih nije iskoristio i šampion Evrope je poražen.

Juventus se odbranio do kraja, ušao je u tu svrhu i Đorđo Kjelini, pa poslije dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok po tri imaju Čelsi i Zenit, dok je bez bodova i dalje Molde.