Nikada ne otpisujte „kralja“, Real poslije drame eliminisao Siti

55

Fudbaleri Reala boriće se za 14. tutulu šampiona Evrope, pošto su poslije velike drame i preokreta na stadionu „Santjago Bernabeu“ savladali Mančester siti 3:1. Gosti imali gol prednosti iz prvog meča, vodili u Madridu do 90. minuta, a onda je džoker Rodrigo postigao dva pogotka u tri minuta i odveo Real u produžetak. Fatalni udarac Sitiju zadao Benzema sa bijele tačke i poslao svoj tim u veliko finale sa Liverpulom.

Spektakl smo očekivali, više od toga smo dobili. Sve što fudbal čini magičnom igrom vidjeli smo u duelu Reala i Sitija, a „kraljevski“ klub pokazao je klasu i poslije velikog preokreta došao do finala Lige šampiona.

Ne bi bilo nezasluženo ni da se tamo našao Siti, ali su „građani“ prerano otpisali Real i dozvilili protivniku da se u poptunosti vrati u život, a u produžetku i zada direkt od kojeg nije bilo oporavka.

Odličan meč odigrale su dvije vrhunske ekipe, tehnički i taktički besprekorno dotjerane, sa pravim generalima na klupama – Karlom Ančelotijem i Pepom Gvardiolom.

Siti je sa „Etihada“ donio gol prednosti (4:3), a u prvih 45 minuta duela delovalo je kao da gosti kontrolišu meč, iako je Real zapretio u nekoliko navrata preko Benzeme i Vinisijusa.

Imao je i Siti svoje šanse, možda i bolje od protivnika, ali je Kurtoa bez većih poteškoća ukrotio udarce Silve i Fodena.

Veliku priliku domaćin je propustio već na startu drugog dijela, a do 73. minuta vodila se velika borba na sredini terena bez prilika pred dva gola.

A onda je Siti odigrao jedan munjevit napad, izigrao vezni red Reala, a fantastični Bernardo Silva dodao do Mareza koji snažnim udarcem uspijeva da savlada Kurtou.

Djelovalo je kao da je sedmi pogodak Alžirca u Ligi šampiona ugasio sve snove Reala da može do finala, ali kralj ne bi bio kralj da ne umije da se izvuče iz bezizlaznih situacija.

Prvo su Kurtoa i Mendi u dva navrata uspijeli da spasu sigurne pogotke gostiju, a onda je uslijedio i kontraudar.

Ovoga puta džoker je bio Rodrigo, koji je prvo u 90. minutu donio izjednačenje, a manje od tri minuta kasnije i produžetak svojoj ekipi.

Već u trećem minutu dodatnog perioda, poslije akcije Kamavinge, Dijaz ruši Benzemu, a sudija Orsato pokazuje na bijelu tačku.

Kao i u prvom duelu na „Etihadu“, Francuz je bio siguran, donio svom timu dva gola prednosti postigavši 15. pogodak u Ligi šampiona ove sezone.

Siti je pokušavao da dođe do pogotka, a najbolju priliku imao je Foden u finišu prvog produžetka, ali je Kurtoa još jednom bravuroznom paradom istakao kandidaturu za igrača utakmice.

Siti nije uspio da ponovi uspjeh iz prošle sezone, pa će Real 17. put u klupskoj istoriji igrati finale Lige šampiona.

Protivnik će biti ista ekipa kao i 2018. goidine – Liverpul Jirgena Klopa.

Finale je na programu 28. maja na stadionu „Francuska“ u Parizu.