Njemačka osvojila bronzu na Evrobasketu

27

Košarkaši Njemačke osvojili su bronzanu medalju na Evrobasketu, pošto su u meču za treće mjesto u Berlinu savladali Poljsku 82:69.

Kraj meča, pobjeda Njemačke 82:69

Njemačka je osvojila bronzanu medalju na Evrobasketu, pošto je savladala Poljsku u meču za treće mjesto.

„Utješno finale“ pripalo je domaćoj selekciji, koja je u većem delu meča bila bolja ekipa i na kraju zasluženo došla do trećeg odličja u istoriji na kontinentalnim šampionatima.

Nijemci su bolje otvorili meč i već do poluvremena stekli dvocifrenu prednost. Poljaci u prvom poluvremeni nisu uspeli da pogode trojku, imali su devet izgubljenih lopti, pa je vođstvo ekipe Gordija Herberta bila i logična posledica.

Ipak, Poljska je bolje zaigrala u nastavku, a krenuo je i šut za tri poena. Šest trojki ubacili su Poljaci u trećoj dionici i smanjili zaostatak na pet poena.

Poslije dva i po minuta igre u posljednjoj dionici Poljska je stigla i do izjednačenja – 59:59, ali je Njemačka u tim trenucima uspjela da odbije napad i to pogocima iza linije 6.75 metara.

Nevjerovatno zvuči podatak da su Nijemci na utakmici šutnuli čak 37 puta za tri poena (pogodili 15), a samo 18 puta za dva (pogodili 9).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Denis Šreder sa 26 poena i 6 asistencija, dok je u poljskom timu odskočio Mihal Sokolovski sa 18.

36′ Njemačka bježi na 73:64

Uslijedila je serija trojki njemačke ekipe, koja poslije pogotka Šredera bježi na +9.

33′ Poljska dolazi do izjednačenja

Serijom trojki Poljska poslije dva i po minuta posljednje dionice dolazi do rezultatskog egala – 59:59.

Selektor Njemačke Gordi Herbert mora da traži tajm-aut.

Poslije tri četvrtine Njemačka vodi 54:49

Krenuo je šut za tri poena ekipu Poljske, koja uspjeva da smanji prednost Njemačke na samo pet poena.

Šest poena pogodila je Ponjska u trećoj dionici, dok se Nemačka muči u napadu.

Sokolovski je pokrenuo nalet Poljaka, stigao je već do 18 poena, Šreder predvodi Njemačku sa 13.

26′ Nijemci odbili nalet Poljaka

Pauza od desetak minuta više je prijala Poljacima koji su uspjeli da konsoliduju redove i pritisnu domaćina na početku treće četvrtine. Uspjeli su da smanje rezultat na -6, ali su „panceri“ ponovo pojačali i odbili nalet – 50:41.

Poluvreme, Njemačka – Poljska 36:23

Dodali su Nijemci gas u drugom dijelu druge dionice i stekli dvocifrenu prednost – 36:23.

Katastrofalna igra koju su Poljaci prikazali u polufinalu nastavljena je i u meču za treće mjesto – trojke šutiraju 0/10, slobodna bacanja 5/11.

Kada se tome doda 9 izgubljenih lopti za poluvreme, jasno je da Njemačka ima zasluženo vođstvo i na polovini utakmice bliža je osvajanju bronze.

Šreder je ubacio 12 poena u njemačkom timu, Tajs 7, kod Poljaka Sokolovski ima 8.

16′ Njemačka vodi 22:20

Uspela je Poljska da uhvati priključak, Njemačka na sredini druge dionice vodi 22:20.

Prilično nekvalitetna utakmica za treće mjesto na Evrobasketu.

Posle prve četvrtine Njemačka vodi 19:14

Bolja igra domaće selekcije u prvih 10 minuta, pa Njemačka ima pet poena prednosti.

Šreder je ubacio 5 poena, Tajs i Vagner po 4, koliko u poljskom timu imaju Balcerovski i Ziskovski.

Poljaci nisu pogodili šut za tri poena, a imaju i pet izgubljenih lopti.

5′ Bolji početak za Njemačku

Izjednačen početak meča, Njemačka na sredini prve dionice vodi 12:8.

„Utješno finale“ za Nijemce i Poljake

Njemačka je u polufinalu poražena od Španije, iako je domaći tim imao prednost u dobrom dijelu utakmice.

Poljska je najveće iznenađenje turnira, ali je u polufinalnom duelu deklasirana od Francuske, pa će se boriti za prvu medalju na Evropskim šampionatima od davne 1967. godine.