Novo zlato za Srbiju na Svjetskom prvenstvu u rvanju, Datunašvili bolji od Bisultanova

46

Srbija je osvojila drugu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Beogradu, Zurabi Datunašvili odbranio je svjetsko zlato u kategoriji do 87 kilograma. On je u finalu bio bolji od Danca Turpana Bisultanova.

Zurabi je u finalu savladao Danca 6:1 i tako Srbiji donio drugo zlato. Prethodno je Ali Arsalan osvojio titulu prvaka svijeta, u kategoriji do 72 kilograma, pošto je u finalu Svjetskog prvenstva u Beogradu pobijedio Ulvija Ganizadea iz Azerbejdžana 7:4.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurab Datunašvili, do borbe za zlato u kategoriji do 87 kilograma došao je poslije trijumfa nad Davidom Lošoncijem od 4:3.

Srpski rvači grčko-rimskim stilom Sebastijan Nađ (63 kg) i Mate Nemeš (67 kg) plasirali su se u finala Svjetskog prvenstva koje se održava u beogradskoj areni. Pobjedama u polufinalima obezbedili su još dvije, a ukupno rekordne četiri medalje za Srbiju na najvećem svjetskom nadmetanju.