Pala i Belgija, Maroko trijumfovao nošen rezervama

33

Reprezentacija Maroka savladala je favorizovanu Belgiju sa 2:0 u meču drugog kola Grupe F Mundijala, golovima Abdelhamida Sabirija u 73. i Zakarije Abukhlala u 92. minutu.

Poslije Argentine i Njemačke, još jedan od moćnih evropskih timova je poražen na Mundijalu u Kataru.

Marokanci su od početka do kraja parirali Belgijancima sa jednim od po imenima najjačih sastava na takmičenju.

Hakim Ziješ je bio motivisan protiv Belgije, konstantno je prijetio, čak postigao odličan gol iz slobodnog udarca u posljednjem minutu prvog poluvremena, ali je poništen zbog pasivnog ofsajda Siasa.

Selektor Maroka Valid Regraui potpuno pogađa sa izmjenama u sredini drugog poluvremena, uvodeći u igru „meč-vinere“ Abdelhamida Sabirija i Zakariju Abukala.

Sabiri je kročio na teren u 68. minutu i pet minuta kasnije daje izuzetan gol iz prekida, par koraka daleko od korner zastavice. Sjajan felš iz „mrtvog ugla“ prevario je Tiboa Kurtou.

Poletni Maroknaci nastavili su sa napadima do samog kraja. Hakim Ziješ je u drugom minutu sudijske nadoknade asistirao Abukalu za novi gol „lavova sa Atlasa“ i eksploziju na stadionu Al Tumama.

Maroko nakon remija sa Hrvatskom u prvom kolu dodaju još tri boda, dok Belgija poslije minimalnog trijumfa nad Kanadom nije pokazala da je uvjerljiv favorit za titulu.