Partizan ispustio 18 poena prednosti u Madridu i ostao bez F4 Evrolige

16

Košarkaši Partizana nisu uspjeli da se plasiraju na Fajnal for Evrolige, pošto su u Madridu poraženi od Reala rezultatom 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) u petom meču četvrtfinala plej-ofa najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Real je do F4 stigao serijom 3:2 u pobjedama iako je madridski klub gubio 2:0. Košarkaši Reala će u polufinalu F4, koji je na programu od 19. do 21. maja u Kaunasu, igrati sa Barselonom. U drugom polufinalu sastaće se Monako i Olimpijakos.

Partizan je propustio veliku priliku da izbori plasman na F4, pošto je početkom drugog poluvremena imao i 18 poena prednosti (59:41), ali je serijom grešaka i loših rešenja u napadu dozvolio Realu da preokrene rezultat i da stigne do pobjede.

Najefikasniji u meču u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 28 poena, dok je Dante Eksum dodao 16. Matijas Lesor je ubacio 13, a Janis Papapetru 10 poena. U ekipi Reala najbolji je bio Džanan Musa sa 20 poena, dok je Serhio Rodrigez ubacio 19. Mario Hezona je postigao 13, a Valter Tavares 12 poena.

Partizan je dobro otvorio meč i postigao je prve poene na utakmici preko Alana Smailagića, a „crno-bijeli“ su u prvih pet minuta održavali prednost od dva do četiri poena. Igralo se potom poen za poen, a gosti su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 23:22.

Partizan je u 12. minutu trojkom Pantera stigao do vođstva od 32:25, a potom je Lesor zakucao za 34:25. Real je zatim kaznio promašaje gostujućih košarkaša i smanjio na 34:30. Džejms Naneli je potom trojkom prekinuo seriju domaćeg tima, a onda je pogodio i jedno slobodno bacanje poslije tehničke greške, koju je dobio trener Reala Ćus Mateo.

Gosti su u 17. minutu došli do dvocifrene prednosti (42:31). Partizan je serijom trojki poveo 53:39, a prvo poluvreme je završeno vođstvom gostiju 55:39.

Partizan je u 22. minutu poveo 59:41, ali je Real serijom 10:2 u 25. minutu smanjo na 61:51. Uslijedila je serija trojki oba tima, a gosti su u 27. minutu stekli 16 poena prednosti (72:56). Real je na 44 sekundi prije kraja treće četvrtine spustio vođstvo gostiju na 75:66. „Crno-bijeli“ su u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću od sedam poena 76:69.

Real je u 32. minutu smanjio vođstvo Partizana na 78:74, a onda je su domaći u 34. minutu izjednačili na 81:81. U tim trenucima razigrao se Serhio Ljulj, koji je donio prednost svom timu – 88:83. Real je kažnjavao sve greške igrača Partizana, a domaći su 130 sekundi prije kraja imali vođstvo od 97:88. „Crno-bijeli“ su serijom 6:0 smanjili na 97:94, ali je Panter potom promašio trojku za izjednačenje 25 sekundi prije kraja. Real je uspio da sačuva prednost i da dođe do pobjede i plasman na F4 Evrolige.