Partizan „na mišiće“ do remija sa Anortozisom, dovoljno za evropsko proljeće

63

Fudbaleri Partizana osvojili su bod protiv Anortozisa (1:1), u poslednjem meču grupne faze Lige konferencije, čime su zadržali drugo mjesto na tabeli i plasirali se u baraž za osminu finala takmičenja.

Partizan je protiv Anortozisa imao samo jedan cilj – da osvoji bod i nastavi takmičenje u Ligi konferencije. Na kraju je cilj ispunjen i to je manje-više jedino čime trener Aleksandar Stanojević može biti zadovoljan na ovom duelu.

Doduše, još jedna stvar raduje navijače Partizana – mladi napadač Marko Milovanović zatresao je mrežu Kiprana i tako postigao gol u trećoj uzastopnoj utakmici, u tri različita takmičenja.

Milovanović je bio strijelac u Kupu Srbije protiv Dubočice, zatim u nacionalnom šampionatu protiv Novog Pazara, da bi svojevrsni „het-trik“ kompletirao protiv Anortozisa u Ligi konferencije.

Visoki napadač iskoristio je u 20. minutu milimetarski preciznu asistenciju Miloša Jojića i glavom zatresao mrežu izraelskog golmana Cura.

Djelovalo je u tim trenucima da je sve na strani crno-bijelih – igra, rezultat, raspoloženje, ali onda se sve preokrenulo zahvaljujući greški mladog golmana Popovića.

Čuvar mreže Partizana loše je procijenio lijet jedne dubinske lopte, pokušao da je skloni glavom, ali je promašio, usput nehotice zakačio Deletića koji je stajao na ivici kaznenog prostora.

Gruzijski sudija Kruašvili odmah je, čini se opravdano, pokazao na bijelu tačku, a precizan izvođač najstrože kazne bio je Hristodulopulos, koji je donio izjednačenje Anortozisu.

Crno-bijeli su najbolju priliku za novo vođstvo propustili u samom finišu prvog dijela, kada je Cur odbranio udarac Uroševića iz izgledne situacije.

Drugo poluvrijeme obilježila je izrazito nekvalitetna igra na obje strane. Teren jeste bio težak za igru, zahvaljujući kiši koja je padala tokom većeg dijela susreta, ali to ne može i ne smije biti opravdanje za blijedo izdalje crno-bijelih u nastavku.

Istini za volju, nije ni protivnik bio ništa bolji, ali kako se bližio kraj utakmice gosti su bivali sve ofanzivniji, dok Partizan nije uspjevao da iskoristi prostor koji se otvorio na protivničkoj polovini.

U petom minutu sudijske nadoknade, Anortozis je mogao do šokantnog gola, ali pravi karambol u kaznenom prostoru crno-bijelih završen je udarcem pored Popovićevog gola.

Partizan je tako obezbijedio drugo mjesto u grupi i proljeće u Evropi – igraće baraž za plasman u posminu finala Lige konferencije, a protivnik će mu biti neko od ekipa koje su grupni dio Lige Evrope završile na trećem mjestu.

Gent je pobjedom nad Florom 1:0 potvrdio prvo mjesto u grupi sa 13 bodova, Anortozis je na kraju treći sa 6, estonski tim posljednji sa 5 osvojenih bodova.

Žrijeb za baraž za osminu finala Lige konferencije na programu je 13. decembra u Nionu.