„Petarda“ Zvezde na startu kvalifikacija za Ligu šampiona!

24

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobjedom nad gibraltarskom Evropom od 5:0 (2:0).

Najbolji pojedinci na meču bili su El Fardu Ben, koji je postigao het-trik, te Mirko Ivanić koji se dva puta upisao u strijelce.

Crveno-bijeli će u narednoj rundi igrati protiv pobjednika duela u kojem se sastaju Dinamo Tbilisi i albanska Tirana.

Šampion Srbije se dosta mučio u prvom poluvremenu.

Nisu uspijevali crveno-bijeli da naprave kvalitetnu akciju i da probiju defanzivni bedem gostiju sve do 12. minuta, kada je Mirko Ivanić prošao po lijevoj strani, centrirao, a Ben iz neposredne blizine glavom promašio veliku šansu.

Nakon te situacije i igrači Evrope su zaprijetili. Prvo preko Galjeha, a onda još bolje i preko Galjarda Valdesa.

Aleksandar Katai je centrirao, Ivanić skočio i prebacio loptu glavom na drugu stativu.

Prvo ju je zakačio Sanogo, a potom i Ben, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu i donese vođstvo svojoj ekipi.

Gostujući fudbaleri su se žalili bugarskom arbitru Volenu Činkovu, koji je propustio da dosudi ofsajd u ovoj situaciji.

Nastavila je Zvezda sa napadima, da bi u finišu prvog dijela duplirala vođstvo.

Nakon kornera i gužve, sa ivice kaznenog prostora šutirao je Miloš Degenek, a na putu do gola loptu je zakačio El Fardu Ben, skrenuo pravac lopti i postigao novi gol.

Za razliku od prvog, kod ovog pogotka je sve bilo čisto i sa rezultatom 2:0 otišlo se na pauzu.

Nije mnogo trebalo domaćima da stignu do novog pogotka u drugom poluvremenu.

Odlično je loptu iznio daleko na protivničku polovinu Milunović, pronašao sjajno Spiridonovića, koji je lijepo prebacio loptu na drugu stativu, gdje Benu ponovo nije bilo teško da postigne gol i stigne do het-trika.

Mogao je Ben već u narednom napadu da postigne još jedan gol, ali je nakon centaršuta Gajića iz neposredne blizine promašio.

Domaći su u nastavku čuvali loptu u svojim nogama, da bi na momente zaprijetili Munjozu.

Dobru priliku je propustio Ivanić u 69. minutu, odnosno Katai koji nije u nastavku iskoristio odbitak, promašivši praktično prazan gol.

Ipak, Ivanić je uspio da se ispravi desetak minuta kasnije, kada je iskoristio veliku grešku štopera gostiju Kasada, uzeo mu loptu i rutinski savladao Munjoza.

Do kraja susreta, Mirko Ivanić je još jednom uspio da se upiše u strijelce, nakon odličnog dodavanja Bena za konačnih 5:0.

Naredni protivnik crveno-bijelih biće bolji iz duela Dinamo Tbilisi – Tirana i u tom meču šampion Srbije će biti gost.