Pljuštalo u Madridu – majstorije Benzeme i Pulišića za remi

15

Fudbaleri Reala i Čelsija odigrali su neriješeno sa 1:1 u prvom polufinalnom meču Lige šampiona. Čelsi je poveo preko Pulišića, da bi Benzema postavio konačan rezutlat.

Zanimljivu utakmicu, sa dva potpuno različita poluvremena odigrali su Real i Čelsi u okviru prvog polufinalnog meča Lige šampiona.

Prvo poluvreme proteklo je potpuno u znaku tima Tomasa Tuhela, dok se u drugom gledao znatno izjednačeniji fudbal.

Gosti iz Londona će napustiti Madrid nešto zadovoljniji, jer su stigli do gola u gostima.

Čelsi je znatno bolje ušao u meč i u uvodnih dvadesetak minuta bio osjetnije opasniji rival.

Prvu pravu i to veoma izglednu priliku za „plavce“ propustio je Verner, čiji je udarac sa pet metara udaljenosti, odlično odbranio Kurtoa.

Njemački napadač se i u narednih par minuta našao u izglednim pozicijama, ali nije uspio da odreaguje na pravi način.

Ono što nije pošlo za nogom njemu, jeste Pulišiću u 14. minutu.

Rudiger je poslao veoma preciznu dugu loptu ka Amerikancu, ovaj pobjegao svojim čuvarima, potom driblinzima zaobišao Kurtou i proslijedio loptu u mrežu.

Real je od tog momenta krenuo sa nešto ofanzivnijom igrom, ali daleko od toga da je djelovao kao bolja ekipa.

Benzema je nagovestio u 23. minutu da defanzivci Čelsija moraju da obrate veću pažnju na njega, pošto je udarcem sa distance pogodio spoljni dio stative.

Šest minuta kasnije, Francuz je doneo Realu izjednačenje. Kazemiro je nakon prekida naskočio rivala na protivničkoj polovini i poslao loptu u peterac Čelsija.

Benzema tamo na sjajan način prvo glavom prihvata loptu, a potom akrobatski i u padu šutira i matira Mendija za 1:1.

Za razliku od prvog, drugo poluvreme započeto je u znatno slabijem ritmu i moglo primetiti da su obe ekipe bile opreznije i da bi rado prihvatile da se meč završi sa 1:1.

Uticaj na igru imao je i jak pljusak u Madridu, koji je otežao uslove za igru.

Zidan je povukao zadnju liniju par metara unazad i prepustio posjed i kontrolu meča Čelsiju, a tim iz Londona sa druge strane nije srljao u napadu, već strpljivo pokušavao da stvori i iskoristi prednost.

Gledala se žestoka borba za svaku loptu na sredini terena, ali čak i kada je Real postajao opasniji, to se nije odrazilo u većem broju šansi.

Zijeh je jednom zapretio Realu, a Varan Čelsiju i to je bilo otprilike sve što se moglo izdvojiti iz drugog dijela utakmice.

Revanš meč polufinala Lige šamiona na stadionu „Stamford bridž“ igraće se 5. maja.