Portugal bolji od Gane, za dva minuta riješili pitanje pobjednika

49

Portugal je savladao Ganu 3:2, u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva. Ovom pobjedom Portugalci su izbili na prvo mjesto Grupe H, budući da su Urugvaj i Južna Koreja remizirali, bez golova.

Utakmica je počela slabijim intenzitetom, Portugal je imao inicijativu dok je Gana vrijebala priliku iz kontranapada. U prvom dijelu meča nije bilo velike kreativnosti na obje strane, podjednako su selekcije bile bezidejne u fazi napada.

Gana je igrala defanzivnije, dok su Portugalci pokušavali preko krilnih fudbalera da uposle Ronalda, međutim, nisu uspijevali u namjeri da kapiten tima napravi egzekuciju u prvih 45 minuta igre.

Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Sličnim intenzitetom je započet i drugi dio meča. Do 65. minuta nije bilo golova.

Prvi pogodak na meču djelo je Kristijana Ronalda, koji je iz penala savladao golmana Gane.

Ronaldo je ovim golom postao prvi igrač koji je postigao bar jedan gol na pet Mundijala uzastopno.

Veći intenzitet meča viđen je nakon prvog gola na meču. Gana je zaigrala bolje u nastavku, organizovanije u napadu i više su posvećivali pažnje kreaciji prilikom napada.

Golom Andrea Ajua Gana dolazi do izjednačenja protiv Portugala u 73. minutu igre.

Portugalci su skratili redove u odbrani, a nakon izjednačenja, koje je po svemu sudeći bilo inicijalno „otrežnjenje“ nastavili su sa ofanzivnom igrom.

Za dva minuta Portugal je riješio pitanje pobjednika na meču.

Naime, drugi gol za Portugalce u 78. minutu igre postigao je Žoa Feliks. Feliks je upisao četvrti gol za reprezentaciju na 25 utakmica.

U 80. minutu igre Bruno Fernades je napravio odličan potez, uposlio je Leaa u pravom trenutku koji je matirao golmana Gane.

Fudbaler Zvezde Osman Bukari je postavio konačan rezultat meča u 89. minutu igre.

Gana je ovim golovima postala prva reprezentacija iz Afrike koja je postigla gol na ovogodišnjem Mundijalu.

Portugal se nalazi na prvoj poziciji u Grupi H, Urugvaj i Južna Koreja su na drugom i trećem mjestu, a Gana je bez bodova na posljednjem.

Portugal sledeću utakmicu igra protiv Urugvaja, a Južna Koreja se sastaje sa Ganom.