Potpuna „ludnica“ u Istanbulu – Željkov Fener od poraza do pobjede i nazad

18

Košarkaši Valensije savladali su poslije produžetka Fenerbahče kao gosti sa 100:98, u meču 16. kola Evrolige.

Domaći su tokom čitavog meča imali prednost, u više navrata i dvocifrenu, ali to nije bilo dovoljno da se španska ekipa porazi.

Štaviše, izabranici Željka Obradovića su bili jako blizu poraza u regularnom dijelu, nakon koša Alberta Abaldea u posljednjim trenucima meča.

Ipak, na samo četiri stotinke do kraja, neshvatljivo loše preuzimanje gostiju i odličan pas Luiđija Datomea za Nanda de Koloa susret su uveli u produžetak.

U dodatnih pet minuta činilo se da Fenerbahče ne želi više da se „igra“ i da će rutinski privesti susret kraju.

Tako nisu mislili košarkaši Valensije, koji su fenomenalnom serijom od 7:0 preokrenuli rezultat i na kraju stigli do sedmog trijumfa, dok je Fenerbahčeu ovo 11 poraz u elitnom takmičenju.

Junak gostiju bio je Džordan Lojd koji je u završnici utakmice pogodio uz faul, što je bilo dovoljno da Fenerbače pretrpi još jedan šokantan poraz.

U pobjedničkoj ekipi fenomenalnu partiju odigrao je Bojan Dubljević, koji je imao dabl-dabl (30p+12sk).

Dvocifreni su još bili Brok Motum i Džordan Lojd sa po 14, dok je Majk Tobi ubacio 12 poena.

Najbolji pojedinac u redovima Fenerbahčea bio je Nando de Kolo sa čak 31 poen (6/7 za dva, 1/6 za tri, 16/16 slobodna bacanja), sedam skokova i tri asistencije.

Pratili su ga Derik Vilijams sa 20 poena i šest skokova, odnosno Luiđi Datome sa 20 poena i pet skokova.

Srpski internacionalac Nikola Kalinić je odigrao ispodprosečan meč, a za oko 30 minuta provedenih na parketu ubacio je dva poena i imao pet skokova.

U narednoj rundi Valensija dočekuje Albu, dok Fenerbahče gostuje Olimpijakosu.